Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” – reż. i chor. Simone Sandroni

Zdjęcie: Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018/Polska Sieć Tańca 2018: Lubelski Teatr Tańca „Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy” – reż. i chor. Simone Sandroni

Fot. Maciek Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Lubelskiego Teatru Tańca Historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy w reżyserii Simone’a Sandroniego, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach oraz Polskiej Sieci Tańca 2018.

Opis spektaklu:

Istnieją historie, których nigdy nie opowiedzieliśmy i takie, których lepiej byłoby też nigdy nie opowiedzieć. Historie, które sprawiają, że w oczach odbiorców stajemy się wielcy, bądź dramatycznie kurczymy się.

Są chwile, kiedy czujemy potrzebę, aby coś powiedzieć, wyznać, ale opowieść pozostaje uwięziona w gardle oraz pomiędzy słowem zdolnym otworzyć wielkie drzwi a ciszą – oddziela je jedynie niewielka przestrzeń: jak mały kamień na krawędzi urwiska, który z powiewem wiatru lub pod ciężarem motyla, mógłby spaść w przepaść.

Cztery charaktery, cztery osoby „opowiadają” swoje historie: słowami, obrazami, ciałem i ruchem, w ciszy, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Cztery różne osobowości, zbyt blisko siebie, zarówno w przestrzeni fizycznej jak i czasowej, przesiąknięte sobą nawzajem, walczą o uwagę i intymność. Rozdrażnieni, jak na niedzielnym obiedzie rodzinnym, chcą znaleźć historię, której jeszcze nigdy nie opowiedzieli.

Trailerhttps://vimeo.com/79962639

Choreografia i reżyseria: Simone Sandroni

Taniec: Beata Mysiak, Anna Żak, Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń

Asystentka choreografa: Elvira Zuñiga

Światło: Grzegorz Polak

Muzyka: kolaż

Czas trwania: 60 min.

Produkcja: Centrum Kultury w Lublinie

Bilety: 12-20 zł

O artystach:

 

Lubelski Teatr Tańca  prowadzi działalność artystyczną, organizacyjną i edukacyjną w Centrum Kultury w Lublinie od 2001 roku, stale łącząc te formy aktywności. Powstał z inicjatywy Hanny Strzemieckiej, wieloletniego choreografa i dyrektora artystycznego zespołu oraz Anny Żak, Ryszarda Kalinowskiego i Wojciecha Kapronia, liderów Grupy Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej, jednego z wiodących zespołów tańca współczesnego w Polsce lat 90-tych. Lubelski Teatr Tańca organizuje Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca, corocznie od 1997 roku. Spektakle Lubelskiego Teatru Tańca były prezentowane na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

Polska Sieć Tańca to sformalizowana forma współpracy ośrodków, wspierających sztukę tańca w naszym kraju. W ramach programu prezentacji, realizowanych w ramach Sieci w 2018 roku jednego wieczoru w Teatrze ROZBARK w Bytomiu Renata Piotrowska-Auffret pokaże spektakl Śmierć. Ćwiczenia i wariacje a Paweł Sakowicz pokaże spektakl TOTAL.

http://pst.info.pl/

Więcej informacji: http://rozbieg.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close