Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018: Teatr Tańca Caro „We Are” – chor. Jakub Mędrzycki

Zdjęcie: Siedlce/I Festiwal Sztuki Tańca Rozbieg 2018: Teatr Tańca Caro „We Are” – chor. Jakub Mędrzycki

Fot. Cyprian Kucharuk

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach zaprasza na pokaz spektaklu Teatr Tańca Caro We Are w choreografii Jakuba Mędrzyckiego, który odbędzie się w ramach I Festiwalu Sztuki Tańca w Siedlcach. Spektakl składa się z trzech części. Jego celem jest poruszenie tematów ponadczasowych, z którymi utożsamić się może każdy z nas.

Opis spektaklu:

Pierwsza część „Modern Freedom” tańczona jest przez wchodzące w dorosły świat tancerki, które mają jeszcze nienaruszoną wrażliwość i nie są świadome przeszkód, jakie czekają je w przyszłości. Choreografia dotyczy wolności na różnych płaszczyznach – wolność myśli, słowa, czynu. Prezentacja nie odpowiada jednak na nurtujące młodych ludzi pytania związane z wolnością, lecz przedstawia problem w wielu różnych aspektach.

„Differences” to tytuł drugiej części spektaklu dotyczącej różnic międzyludzkich. Temat poruszony w choreografii zwraca uwagę, że fakt bycia człowiekiem przyćmiewa wszelkie odmienności. Treść ukazana jest w męskiej prezentacji solowej.

Finałowa część spektaklu nosi tytuł A Single Girl, World of Imagination. Opowiada ona o dwóch równoległych światach – świecie materialnym i świecie wyobraźni, który człowiek nosi w sobie jako jego prywatną wyspę, na którą może podróżować w każdej chwili. Część ta wykonywana jest przez cztery tancerki i trzech tancerzy. Przekaz zawarty w choreografiach dotyczy nas jako społeczeństwa, jak również każdego z osobna, stąd tytuł We Are.

Trailerhttps://www.youtube.com/watch?v=Voe4njLSoDE

Reżyseria i choreografia: Jakub Mędrzycki

Obsada: tancerze Teatru Tańca Caro

w choreografii Jakuba Mędrzyckiego

Bilety: 12-20 zł

Więcej informacjihttp://rozbieg.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close