Siedlce/PROJECT 2/3: Andreas Rama i Rhiannon Morgan „Opening Possibilities” – warsztaty

Zdjęcie: Siedlce/PROJECT 2/3: Andreas Rama i Rhiannon Morgan „Opening Possibilities” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Andreas Rama i Rhiannon Morgan przyjeżdżają do Siedlec w ramach wymiany rezydencyjnej PROJECT 2/3, realizowanej przez Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego w Siedlcach oraz Instytut Muzyki i Tańca, w partnerstwie z Centre de Création Chorégraphique Luxembourgeois TROIS C-L. Poprowadzą bezpłatne warsztaty tańca współczesnego.

Harmonogram: 4-5 sierpnia, 10.00-13.00 i 14.00-16.00.

Zapisy: vicedyrektor@ckis.siedlce.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

PROJECT 2/3 zakłada wymianę artystyczną między twórcami z obu krajów. Artyści z Luksemburga będą gościć w Siedlcach w sierpniu, a podczas pobytu chcą podzielić się swoją praktyką. Orghaniozatorzy zapraszają na wyjątkowe warsztaty Opening Possibilities. Otwieranie możliwości oznacza skupianie się na sposobach doświadczania, na tym, w jaki sposób ludzie obserwują i odczytują informacje o ciele i przestrzeni. Umożliwia również otwieranie większych możliwości doświadczania poprzez maksymalne wykorzystanie zmysłu wzroku w kontakcie z ciałem, przestrzenią i grupą. W trakcie warsztatów uczestnicy poszerzą horyzonty patrzenia. Stworzą nową przestrzeń na zewnątrz i wewnątrz ciała, obejmując nią coraz większy zakres wzroku tak, aby wytworzyć przestrzeń ruchu 3D. Rozgrzewka opierać się będzie głównie na pracy z podłogą (floor work), w trakcie której mięśnie stają się nieważkie, a rośnie świadomość podróżującego z boku na bok ciała.

Opening Possibilities to również:

– praca nad dynamiką, momentami szybkiego poruszania się, do/po podłodze; obserwowanie możliwości przestrzeni ciała tworzonej przez oczy

– używanie oddechu lub dźwięków jako koordynatora łączenia się z grupą

– zabawa ruchami jako wyzwanie podejmowania ryzyka w każdej chwili.

Otwieranie możliwości oznacza również podejmowanie decyzji dotyczących teraźniejszości, badanie „tu i teraz”, tworzenie własnych reguł doświadczania ciała.

Fragment z podobnych warsztatów: https://vimeo.com/154888292

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 31

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close