Siedlce: V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego

Zdjęcie: Siedlce: V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego

Fot. Jakub Wittchen.

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego, Scena Teatralna Miasta Siedlce, Teatr Tańca Caro oraz Uniwersytet Artystyczny CODARTS bardzo serdecznie zapraszają organizowany wspólnie V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego, który odbędzie się w dniach 19-22 kwietnia 2018 w Siedlcach.

W ramach Festiwalu odbędą się poszczególne wydarzenia:

Konkurs Tańca Współczesnego i Jazzowego
19 kwietnia godz. 12.00 – 22.00 – Eliminacje
20 kwietnia godz. 17.00 – 22.00 – Półfinały
21 kwietnia godz. 18.00 – Gala Finałowa

Warsztaty tańca współczesnego prowadzone przez wykładowców CODARTS

20– 21 kwietnia
godz. 8.30 – 10.00 – rejestracja
godz. 10.00 – 17.30 – warsztaty tańca współczesnego

Spektakle towarzyszące:
21. godz. 18:00 – Gala Finałowa Konkursu Tańca Współczesnego i Jazzowego
21 kwietnia godz. 19.00 –The Room – fragmenty spektaklu Teatru Tańca Caro w choreografii Elizy Kindziuk i Sebastiana Piotrowicza
21 kwietnia godz. 20.00 – Talent on the Move spektakl w wykonaniu studentów Uniwersytetu Artystycznego CODARTS, Rotterdam, Holandia

Audycja do Uniwersytetu CODARTS
22 kwietnia  godz. 10.00 – 17.30

Więcej o audycji

Talent on the Move
Zwieńczeniem projektu jest prezentacja spektaklu Talent on the Move, w wykonaniu zawodowej grupy studentów trzeciego roku Codarts. W tym roku spektakl odbędzie w sobotę, 21 kwietnia o godz. 20.00, a poprzedzony zostanie o godz. 18.00 pokazem finalistów Międzynarodowego Festiwalu Tańca oraz o godz. 19.00 spektaklem Teatru Tańca Caro The Roomw procesie tworzenia. (chor. Eliza Kindziuk, Sebastian Piotrowicz).

Uniwersytet Codarts oferuje ekscytujący, czteroletni program nauczania, przygotowujący do wykonywania zawodu tancerza, z uwzględnieniem wszystkich aspektów i kanonów obowiązujących we współczesnym świecie tańca. Wielu absolwentów Codarts, w tym tancerzy Teatru Tańca Caro, pracuje aktualnie z najlepszymi choreografami, najbardziej prestiżowych firm w dziedzinie tańca. Projekt Teatru Tańca Caro i Uniwersytetu Codarts z plejadą europejskich wykładowców, to potężna dawka wiedzy, interesujący program, możliwość rozwoju talentu, w bezcennym spektrum wielokulturowości.

Organizatorzy zapraszają  wszystkich tych, którzy kochają taniec, chcą sprawdzić swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych wykładowców, a także mieć przedsmak tego, co uniwersytet ma do zaoferowania.

Informacje o naborze na warsztaty i audycje:
mobile phone: + 48 797 199 342 e-mail: audition.codarts.poland@gmail.com (w tytule: „Codarts auditions”)

Od organizatorów:

Odpowiadając na potrzeby środowiska tanecznego dzieci i młodzieży przy Międzynarodowych Warsztatach Codarts, które odbywają się w Siedlcach, w Polsce, powołujemy V Międzynarodowy Festiwal Tańca Współczesnego i Jazzowego. Festiwal odbędzie się na Scenie Teatralnej Miasta Siedlce. Jest to inicjatywa mająca na celu promowanie tańca jako formy intelektualno-fizycznego rozwoju młodych ludzi, gdzie ciało rozwija się równolegle do rozwoju emocjonalnego i samoświadomości młodego człowieka. Taniec będzie również postrzegany jako środek propagowania idei równości i sprawiedliwości społecznej oraz rozpowszechniania pokoju i przyjaźni bez względu na pochodzenie i wyznanie; jako nośnik pozytywnych wartości kompensacyjnych i osobistych; forma przekazywania i wyrażania w stosunku do siebie i świata szacunku i pozytywnych emocji w życiu codziennym; sposób na ukazywanie braków i ich kompensacji w przekazie emocjonalnym na poziomie osobistym i społecznym; jako nadzieja na lepszy świat i wymianę dobrych wartości europejskich między ludźmi, którzy mają być przyszłością Polski, Europy i Świata. Takie oto kierunki nadawane są w tańcu współczesnym na świecie i takie będą podkreślane w ocenie prezentacji solistów, duetów i małych form tanecznych. Festiwal ma za zadanie promować lokalnych artystów wśród gości zagranicznych, sprzyjać powstawaniu przyjaźni międzynarodowych między młodymi wykonawcami i młodymi odbiorcami sztuki, jaką jest taniec teatralny i sceniczny. Pozdrawiam serdecznie, życzę sukcesów artystom na scenie i miłych wrażeń odbiorcom na widowni.

Iwona Maria Orzełowska

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski

Szczegółowy program i regulamin Festiwalu dostępny jest na stronie: www.ckis.siedlce.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Siedlce: Centrum Kultury i Sztuki im. Andrzeja Meżeryckiego Scena Teatralna Miasta Siedlce, ul. Biskupa Ignacego Świrskiego 3. Harmonogram festiwalowych wydarzeń dostępny jest w opisie.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close