Silke Z. / resistdance – Private spaces (the unplugged version)

Zdjęcie: Silke Z. / resistdance – Private spaces (the unplugged version)

Wersja do druku

Udostępnij

W swoich inscenizacjach tanecznych choreografka z Kolonii Silke Z. zgłębia sferę intymności. Tancerze tworzą krajobraz emocjonalny, ukształtowany poprzez dynamiczne przenikanie się bliskości i dystansu, kontroli i bezsilności. Wyłania się z tego sfera prywatności, od której nie ma ucieczki. Tradycyjna scena zostaje zastąpiona przestrzenią, w ramach której każdy uczestniczy we wspólnym przeżyciu.

„Granica pomiędzy niewygodą i bólem zostaje przekroczona, kiedy artysta Antonio Cabrita wielokrotnie rzuca się na podłogę próbując poprzez swoją autodestrukcję wywołać reakcję opanowanej partnerki. Nic nie oddziela publiczności od artystów; znajdują się razem w tym samym ciemnym pomieszczeniu. Nie istnieje już świat zewnętrzny, a jedynie bezlitośnie obnażone światy wewnętrzne. Chcą uciec. Chcą pozostać.

Publiczność osobiście doświadcza dualizmu tkwiącego w rozdarciu pomiędzy społeczną potrzebą dyskrecji, a jednoczesnym

pragnieniem zaspokojenia ciekawości co do prywatności innych osób. W którym momencie nasze poszukiwanie autentyczności staje się wstydliwe, a kiedy jest naprawdę odważne?

W swojej niezwykłej inscenizacji Silke Z. zagłębia się w przerażenie i piękno towarzyszące intymności. Jeszcze raz udało jej się zwięźle uchwycić aktualne i nieokreślone zjawisko, które wymyka się ogólnym wyjaśnieniom. Rzeczywistość jest dla Silke Z. zbiorem odprysków. Jest piękna, lecz ma niebezpiecznie ostre krawędzie.”

Nicole Strecker, fragment przemówienia towarzyszącego wręczaniu Kolońskiej Nagrody Teatralnej

Wrocławski pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce. 

Silke Z. / resistdance – Private spaces (the unplugged version)

 

pomysł i choreografia: Silke Z.
taniec i wykonanie: Caroline Simon i Antonio Cabrita
dramaturgia: Silke Z. i André Zimmermann
reżyser techniczny: Ansgar Kluge
aranżacja filmowa: Jan Hanten, André Zimmermann
światło i aranżacja sceniczna: Ansgar Kluge
aranżacja dźwięku: Christian Azadi
reżyseria: Rudi Kamminga (Grand Theatre Gronningen)
kierownik produkcji: Katja Steinbach
asystent kierownika produkcji: Irena Vujicic
kierownictwo, PR: Mechtild Tellmann
„private spaces (projekt p.s.)” to inscenizacja, która powstała w wyniku współpracy następujących grup: Kanuti Gildi Saal, Tallinn; Dancecity, Newcastle; tanzhaus nrw, Düsseldorf

wsparcia udzieliły następujące organizacje Kulturamt der Stadt Köln, Kunststiftung NRW, Ministerpräsident des Landes NRW, SK Stiftung Kultur

produkcja Silke Z. / resistdance

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close