
fot. Gabriela Keller-Janus
fot. Gabriela Keller-Janus
Stowarzyszenie Enza wraz z I Społeczną Szkołą Podstawową w Słupsku zapraszają na pokazy finałowe projektu Słupskie zawirowania, czyli tańczyć każdy może – II edycja. Od marca tego roku, podczas prowadzonych w szkole zajęć tanecznych, dzieci i młodzież poznawały różne style tańca – m.in. współczesny, klasyczny, nowoczesny.
W ramach projektu Słupskie zawirowania, czyli tańczyć każdy może – II edycja zajęcia taneczne odbywały się w szkole w czterech grupach. Instruktorami byli doświadczeni tancerze i choreografowie, którzy od lat uczą dzieci i młodzież. Młodsza grupa, pod kierunkiem Gabrieli Keller-Janus, poznała podstawy tańca klasycznego i współczesnego, starsza – prowadzona przez Marcina Bilendę – nowoczesnego i teatralnych form tanecznych. W programie znalazły się także warsztaty rytmiczne, multimedialne lekcje o tańcu i oglądane na żywo spektakle. Efekty swojej trzymiesięcznej pracy uczestnicy zaprezentują przed publicznością podczas pokazu finałowego. Warto zaznaczyć, że dzięki projektowi większość z nich mogła po raz pierwszy uczestniczyć warsztatach tanecznych, a wszystko, czego się uczyli, jest dla nich nowością. Pokaz będzie się składał z dwóch części, pierwszy o godz. 9.00, drugi o 10.00.
Projekt jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2019.
***
Program Myśl w ruchu jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego wspierane są projekty edukacyjne w dziedzinie tańca, adresowane do uczniów szkół podstawowych lub ponadpodstawowych oraz wychowanków ośrodków szkolno-wychowawczych, trwające minimum 3 miesiące. Adresatami mogą być dzieci i młodzież w wieku szkolnym bez niepełnosprawności i z niepełnosprawnościami oraz grupy integracyjne. Istnieje możliwość tworzenia także grup mieszanych z osobami dorosłymi (np. rodzice, seniorzy). Każdy z projektów w ramach programu składa się z warsztatów praktycznych i zajęć teoretycznych, w ramach projektu uczestnicy oglądają również spektakle tańca. Efekty praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności. Projekty przygotowywane są we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym.