Słupsk/Teatr Rondo/Polska Sieć Tańca 2019: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

Zdjęcie: Słupsk/Teatr Rondo/Polska Sieć Tańca 2019: Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

Grupa Wokół Centrum "Dobre wychowanie", fot. Paweł Moląg

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2019 Stary Browar Nowy Taniec – Art Stations Foundation w Poznaniu zaprasza na pokaz spektaklu krakowskiej Grupy Wokół Centrum Dobre wychowanie.

O spektaklu:

Całe dzieciństwo słyszeliśmy „bądź grzeczny”, „zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe, czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i co z nas wyrośnie. Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie. To będzie spektakl o dojrzewaniu, tym fizycznym i mentalnym, o wspomnieniach i ich sile, o dorosłości i związanych z nią oczekiwaniach. To będzie spektakl o kobietach, dziewczynkach, nastolatkach, matkach i córkach i ich relacjach, które często ciężko jest zrozumieć. Podobno, żeby dobrze wychować dziecko trzeba podejść do tematu jak do tresury psa. Zapraszamy na spektakl o grzecznych dziewczynkach.

trailer

koncepcja i choreografia: Agata Moląg
muzyka: Marcin Janus
tańczą: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Świeca, Marta Wołowiec, Dominika Wiak
tekst wstępu: Marta Wołowiec
producent: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne
premiera: 6 maja 2018, Festiwal Tańca Współczesnego SPACER

czas trwania: 75 min

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego – Nowohuckiego Centrum Kultury. W jego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec oraz zapraszani goście. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

Zespół o sobie: Idea powstania grupy wyrosła z głębokiej potrzeby eksperymentu, eksploracji, inspiracji oraz z zamiłowania do różnorodności w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku. Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem.

Agata Moląg

Kierowniczka Krakowskiego Centrum Choreograficznego w latach 2015-2018, współzałożycielka i tancerka Grupy Wokół Centrum, pedagożka tańca współczesnego i baletu. Praktyczka i teoretyczka tańca (studiowała wiedzę o teatrze na Uniwersytecie Jagiellońskim). Ukończyła Społeczną Szkołę Baletową w Krakowie z dyplomem tancerza-choreografa. Od 2007 do 2015 roku tancerka w stałym składzie Krakowskiego Teatru Tańca, z którym zrealizowała 14 premier, w tym jeden spektakl solowy Blondi. Próba. Współtworzyła i koordynowała wiele inicjatyw tanecznych i wydarzeń artystycznych: BalletOFFFestival, Festiwal Tańca Współczesnego SPACER, konkurs choreograficzny 3…2…1…TANIEC! oraz edukacyjnych jak taniec.edu. Jako kierowniczka KCC odpowiadała za koncepcję Krakowskiego Centrum Choreograficznego, nadając mu kierunek rozwoju poprzez działalność regularną oraz pisząc projekty. Obecnie w KCC skupia się głównie na pracy artystycznej i choreograficznej, prezentując spektakle między innymi w ramach Polskiej Sieci Tańca. Dla Grupy Wokół Centrum stworzyła repertuarowe spektakle sceniczne i uliczne: Makia, Płaczki, 38° C, Dobre wychowanie i kolektywnie multimedialny spectral layers of movement.

***

Polska Sieć Tańca to pierwsza sformalizowana sieć współpracy między instytucjami i organizacjami wspierającymi rozwój tańca współczesnego w Polsce. Każdego sezonu Partnerzy Sieci wybierają do wspólnego repertuaru najciekawsze produkcje polskich niezależnych artystów i instytucjonalnych zespołów tanecznych. Spektakle nominowane na dany rok, w ramach Sieci, wyruszają w trasę, podczas której odwiedzają ośrodki partnerskie. Aktualnie Sieć tworzy 12 Partnerów w 11 miastach, prezentujących 9 wieczorów tanecznych z udziałem ponad 70 artystów. Do końca 2019 roku odbędzie się ponad 50 pokazów w całej Polsce. W 2020 roku planowane jest rozszerzenie Sieci do 15 Partnerów, 11 wieczorów (w tym dwóch wybranych w formule open call) i ponad 70 prezentacji w kraju. Organizatorem Sieci jest Instytutu Muzyki i Tańca. Więcej: pst.info.pl

PST grafika 2019 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close