Sochaczew / 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Embodied ideas” – spektakl finałowy

Zdjęcie: Sochaczew / 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Embodied ideas” – spektakl finałowy

3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Embodied ideas” – spektakl finałowy. Materiały własne organizatora

Sochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Sztuka Nowa zapraszają serdecznie na spektakl finałowy Summer Intensive Laboratories Embodied ideas. Odbędzie się on 3 września w Amfiteatrze w Sochaczewie, w ramach III edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Wydarzenie to zainauguruje sezon artystyczny 2022/2023 SCK.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl finałowy Summer Intensive Laboratories Embodied ideas

Spektakl przygotowywany będzie podczas Summer Intensive Laboratories Embodied Ideas, czyli warsztatów artystycznych, które poprowadzą eksperci w dziedzinie teatru, tańca i ruchu z krajów wyszehradzkich: Jana Ryslava (Czechy), Kat Rampackova (Słowacja), Viktoria Makra (Wegry), Patrycja Babicka, Daniela Komędera-Miśkiewicz, Zofia Urszula Komasa i Kamil Adamus (Polska). W laboratoriach weźmie udział 30 osób z Polski, Czech, Słowacji i Węgier, w tym 10 uczestników z Teatru Maska SCK. Finałowy spektakl będzie efektem 7 dni intensywnej pracy z ciałem, umysłem oraz ich granicami. Tematem przewodnim tych Laboratoriów jest dziedzictwo polskiej i europejskiej awangardy. Głównym punktem odniesienia dla pracy laboratoryjnej będą koncepcje artystów awangardowych z krajów liderów i uczestników. Zespół ekspertów i artystów zastanowi się nad dziedzictwem artystów awangardowych i przeniesieniem ich koncepcji na grunt performatywny, choreograficzny i społeczny.

Wstęp wolny

***

Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY III w Sochaczewie i Summer Intensive Laboratories Embodied ideas to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk Sochaczewa i jego okolic, jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (MOVE Ostrava z Ostrawy), Słowacji (Priestor Súčasného Tanca z Koszyc) i Węgier (Ziggurat Project z Budapesztu). Wydarzenie przewiduje szereg akcji artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Sochaczewa na przełomie sierpnia i września, które zmienią nasze miasto w prawdziwie europejską stolicę unikatowej sztuki performatywnej. Efekty tych działań będzie można obejrzeć w pierwszą sobotę września w amfiteatrze miejskim.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

***

Projekt realizowany jest przez Sochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Sztuka Nowa we współpracy Urzędem Miasta Sochaczew, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fund.

The Project is co-finansed by The Municipality of Sochaczew and by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Więcej informacji: link

Grafika

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Materiały własne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Sochaczew: Amfiteatr w Sochaczewie, ul. Podzamcze 6

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close