Sochaczew / 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Hamlet. Motion” – reż. Dawid Żakowski

Zdjęcie: Sochaczew / 3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Hamlet. Motion” – reż. Dawid Żakowski

3. Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY: „Hamlet. Motion” – reż. Dawid Żakowski. Fot. PatMic

Sochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Sztuka Nowa zapraszają serdecznie na spektakl Hamlet. motion w reżyserii Dawida Żakowskiego, który odbędzie się 3 września w Amfiteatrze w Sochaczewie, w ramach III edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Wydarzenie to zainauguruje sezon artystyczny 2022/2023 SCK.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Hamlet. motion w reżyserii Dawida Żakowskiego

Produkcja: Teatr Sztuka Nowa i Sochaczewskie Centrum Kultury

Podjęliśmy wyzwanie, aby zrekonstruować obraz Hamleta naszych czasów, używając różnorodnych narzędzi i języków performatywnych. Nadajemy mu wielowymiarowość, rozszczepiając jego postać na osiem odrębnych, wyjątkowych osobowości aktorskich. Już sam tytuł spektaklu wskazuje, że w tej wersji skupimy się na ruchu i transformacji głównego bohatera – mówi reżyser Dawid Żakowski.

Spektakl ma formę spaceru performatywnego. Do udziału w nim twórcy chcą zaprosić również publiczność. Intensywne próby odbywały się w Sochaczewskim Centrum Kultury, gdzie powstał ten wyjątkowy spektakl, mający modułową formułę dramaturgiczną uzależnioną od miejsca w którym jest prezentowany. Pierwszy pokaz odbył się podczas 26. edycji Festiwalu Szekspirowskiego w Gdańsku, gdzie przestrzeń gmachu teatralnego została potraktowana jako teren rozgrywanego dramatu Hamleta. Widownia wędrowała wraz z aktorami po różnych zakątkach budynku, uczestnicząc w rozgrywanej akcji.

Tym razem chciałbym użyć w sposób nieoczywisty kubatury amfiteatru i spojrzeć na tę część Sochaczewa oczami Hamleta i towarzyszącej mu widowni – wyjaśnia Dawid Żakowski – Na pewno nie jest to klasyczna forma teatralna i mam nadzieję, że widownia sochaczewska równie empatycznie, jak to miało miejsce w Gdańsku, będzie uczestniczyć w podróży Hamleta.

W spektaklu wystąpią aktorzy z Teatru Młodych Twórców Maska SCK – Mateusz Nguyen, Maciek Feliga i Konrad Duplicki wraz z performerami współpracującymi z Teatrem Sztuka Nowa – Pawłem Mandziewskim, Antonim Kudelko, Markiem Bulą i Kamilem Adamusem. Muzykę do spektaklu stworzył Agim Dżelijlij. Nad całością produkcyjną czuwa zespół artystyczny Sztuki Nowej – Dawid Żakowski, Patrycja Babicka, Zofia Urszula Komasa, Daniela Komędera-Miśkiewicz i Iwa Ostrowska, którzy współpracowali razem m.in. przy produkcjach LAST: ostatni taniec Niżyńskiego i Przestrzenie KOBRO.

Wstęp wolny

***

Międzynarodowy Festiwal Teatralny UNITY III w Sochaczewie i Summer Intensive Laboratories Embodied ideas to projekt społeczno‐artystyczny oparty na potencjale lokalnych środowisk Sochaczewa i jego okolic, jak również na wymianie i współpracy międzynarodowej z partnerami z Czech (MOVE Ostrava z Ostrawy), Słowacji (Priestor Súčasného Tanca z Koszyc) i Węgier (Ziggurat Project z Budapesztu). Wydarzenie przewiduje szereg akcji artystycznych i społecznych realizowanych na terenie Sochaczewa na przełomie sierpnia i września, które zmienią nasze miasto w prawdziwie europejską stolicę unikatowej sztuki performatywnej. Efekty tych działań będzie można obejrzeć w pierwszą sobotę września w amfiteatrze miejskim.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

***

Projekt realizowany jest przez Sochaczewskie Centrum Kultury i Stowarzyszenie Sztuka Nowa we współpracy Urzędem Miasta Sochaczew, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Piotra Osieckiego.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Sochaczew i przez Rządy Czech, Słowacji, Węgier, Polski w ramach Visegrad Grants ze środków International Visegrad Fund.

The Project is co-finansed by The Municipality of Sochaczew and by the Governments of Czechia, Hungary, Poland and Slovakia through Visegrad Grants from International Visegrad Fund. The mission of the fund is to advance ideas for sustainable regional cooperation in Central Europe.

Więcej informacji: link

Grafika

III edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego UNITY. Materiały własne organizatora

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Sochaczew: Amfiteatr w Sochaczewie, ul. Podzamcze 6

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close