Sokołów Podlaski/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

Zdjęcie: Sokołów Podlaski/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W Sokołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się pokaz spektaklu Homesick | Sick Home zespołu B’cause Dance Company. To przedstawienie stawiające pytania o tożsamość uchodźcy, imigranta, poruszające tematykę wielokulturowości. Pokaz organizowany jest dla szkół, w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

O spektaklu:

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co, jeśli okazałoby się, że koniec wyprawy po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną, czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś „oni” i jesteśmy jacyś „my”? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

Choreografia: Bartek Woszczyński
Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Abian Hernandez, Szymon Osiński, Dominika Stróżewska, Urszula Woszczyńska, Bartek Woszczyński
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

Koordynacja projektu: Joanna Stasina

Trailer

Wstęp wolny.

Organizatorzy:
Fundacja B’cause

Instytut Muzyki i Tańca

Partner:

Sokołowski Ośrodek Kultury w Sokołowie Podlaskim

Spektakl współorganizowany z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2019.

***

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju.

Scena dla tańca 2019 (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Sokołów Podlaski: Sokołowski Ośrodek Kultury, ul. Wolności 27

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close