Sopot / 14. Gdański Festiwal Tańca: „Odyseja” – chor. Tomasz Ciesielski we współpracy z tancerzami

Zdjęcie: Sopot / 14. Gdański Festiwal Tańca: „Odyseja” – chor. Tomasz Ciesielski we współpracy z tancerzami

14. Gdański Festiwal Tańca: Tomasz Ciesielski „Odyseja” – warsztaty i spektakl. Materiały własne organizatora

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na spektakle plenerowe Odyseja, które odbędą się w ramach 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Odyseja

Miejsce: Galeria Sopot Centrum / Dworzec PKP
Termin: 20 sierpnia, godzina 18.00

Rejestracja widzów: od godz. 17.30. Organizator prosi o przyniesienie własnych słuchawek z końcówką minijack. Wypożyczenie odbiorników na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Wydarzenie jest bezpłatne. Darmowe wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-30

*

Miejsce: Galeria Sopot Centrum
Termin: 21 sierpnia, godzina 12.00

Rejestracja widzów: od godz. 11.30. Organizator prosi o przyniesienie własnych słuchawek z końcówką minijack. Wypożyczenie odbiorników na 30 minut przed rozpoczęciem spektaklu.

Wydarzenie jest bezpłatne. Darmowe wejściówki: https://app.evenea.pl/event/871795-31

**

Realizatorzy:

Choreografia: Tomasz Ciesielski w ścisłej współpracy z tancerzami
Taniec: Natalia „Sarna” Kladziwa, Jakub Pewiński, Paweł Urbanowicz
Muzyka: Sean Palmer, Kuba Pałys
Kostiumy: Damian Kretschmer
Produkcja: Joanna Stasina

Choć współczesny świat stoi dla nas otworem, to coraz rzadziej wyruszamy w podróż, która nie tylko jest przygodą, ale też ścieżką wewnętrznej przemiany. Dziś możemy polecieć na koniec świata lub nawet zdobyć z wycieczką Mount Everest, ale to nie oznacza, że przekraczamy jakiekolwiek osobiste granice.

Doświadczamy jedynie iluzji rytuału przejścia, którą chętnie wzmacniamy epicką relacją w mediach społecznościowych. Istotą podróży jest to, co po drodze. To otrząśnięcie się z młodzieńczych ideałów i odnalezienie sensu życia – swojej Itaki.

Projekt Odyseja to nie tylko przywołanie motywu homerowskiej podróży Odyseusza. To także artystyczna droga od mitologicznego chaosu do poezji kosmosu Kubricka. Spojrzenie w świat, który wyszedł z formy, rozbudzając w Hamlecie konieczność jego naprawy.

Zapraszamy widzów do miejsca, gdzie podróż się rozpoczyna lub kończy. Na dworcu kolejowym – pomiędzy przyjazdami i odjazdami pociągów – będziemy wspólnie doświadczać wyprawy w różnych jej momentach: tuż przed wyjazdem, w chwili zwątpienia oraz w procesie dojrzewania – rytualnej „śmierci do nowego życia”. Każdy uczestnik otrzyma zestaw słuchawkowy, który będzie bramą do intymnego świata wykreowanego przez performerów, a niedostępnego dla przypadkowych przechodniów. Poprzez język teatru i tańca zbadamy, w jakim stopniu archetyp homo viator – człowieka w drodze – jest aktualny dla współczesnego Europejczyka.

**

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach:

  1. Wydarzenie jest bezpłatne
  2. Limit widzów: 60 osób
  3. Każdy zarejestrowany uczestnik wydarzenia powinien posiadać własny zestaw słuchawkowy z wejściem mini jack. W przypadku nie posiadania własnych słuchawek organizator zapewni zestawy dodatkowe.

**

Spektakl Odyseja zostanie zaprezentowany w partnerstwie z Gdańskim Festiwalem Tańca w ramach projektu Nauka sztuki – sztuka nauki, realizowanego przez Uniwersytet Łódzki w ramach programu Społeczna Odpowiedzialność Nauki współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Sopot: Galeria Sopot Centrum / Dworzec PKP

godz. 12:00

Sopot: Galeria Sopot Centrum

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close