Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: Iwona Gilarska i Magdalena Wójcik – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/20 lat działalności Sopockiego Teatru Tańca „!CELEBRACJA!”: Iwona Gilarska i Magdalena Wójcik – warsztaty

RES Dancing Parenting by Iwona Gilarska, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca, z okazji 20-lecia swojej działalności zaprasza na warsztaty, które poprowadzą tancerki związane z STT, obecnie pracujące zagranicą: Iwona Gilarska (taniec dla rodziców z dziećmi i Ciało witalne – praktyka taneczna dla wszystkich) i Magdalena Wójcik (technika tańca współczesnego – poziom zaawansowany).

więcej informacji

Iwona Gilarska jest tancerką współczesną, nauczycielką i choreografką z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem międzynarodowym. Kilka ostatnich lat spędziła ze swoją 6-letnią córką Grace tańcząc, bawiąc się i rozwijając. Program „Wychowanie przez taniec”, pioniersko wprowadzony przez Julie Lebel z Vancouver to fantastyczna praktyka, dzięki której rodzice i opiekunowie mogą stworzyć wyjątkową więź ze swoim dzieckiem i połączyć się fizycznie, emocjonalnie i społecznie. Warsztat to doświadczenie wolności i kreatywności odkrywania samych siebie i siebie nawzajem poprzez ruch. Gilarska jest mamą i dojrzałą kobietą, która ma potrzebę dzielenia się zdobytą wiedzą i doświadczeniem z innymi. Głównym celem jej zajęć jest wspomaganie naturalnego przepływu energii w ciele, co stanowi zbawcze źródło dobrego samopoczucia dla ciała, umysłu i ducha.

Program Ciało witalne jest praktyką skierowaną do wszystkich, którzy chcą poczuć i zrozumieć własne ciało, zaakceptować je i pokochać siebie. Praktyka jest ukierunkowana na pracę z energią i obejmuje połączenie technik tańca i improwizacji, pracy z czakrami i ćwiczenia qigongu, jogi i medytacji.

Magdalena Wójcik od 2015 roku mieszka i pracuje we Włoszech. W sezonie 2015/2016 odbyła roczny staż w Catanii pod dyrekcją Roberto Zappali. Tam pod okiem nauczycieli takich jak: Ming Poon, Giovani Scarcella, Maud de la Purufication, Ilenia Romano, Loris Petrillo kontynuowała swoja naukę. W 2015/2016 została wybrana do współpracy z Elią Mrakiem oraz Nancy Lopez do spektaklu Walkabout, z Natalią Iwaniec do spektaklu FORMal oraz z Davidem Sportellim do pracy nad spektaklem Furia. W 2016 roku została tancerką teatru Petranuradanza pod dyrekcja Salvatorego Romanii i Laury Odierny. Podczas dwuletniego pobytu na Sycylli realizowała się także jako choreograf, kreując solo Venti cinque oraz spektakl Kola, które były prezentowane w Scenario Publico w Catanii oraz Acitrezza. Obecnie pracuje w Padwie z Padova Danza, gdzie bierze udział w spektaklach takich choreografów, jak Sharon Fridman, Paolo Mohowich, Valerio Longo, Itamar Serussi Sahar.

Podczas warsztatów zaproponuje pracę nad ciałem na różnych poziomach jego wrażliwości i wytrzymałości. Nad ciałem w odniesieniu do przestrzeni i innych osób na sali. Praca będzie podzielona na część improwizacyjną i na część choreograficzną. Warsztat dla tancerzy na poziomie zaawansowanym i profesjonalnym.

Organizatorzy:

              

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close