Sopot: Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman”

Zdjęcie: Sopot: Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz „Atman”

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Anna Steller i Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz zapraszają na pokaz performansu Atman. To ich trzeci wspólny autorski projekt, będący jednocześnie zamknięciem tryptyku, w skład którego wchodzą: Dziewczęta z Zajęczego Wzgórza z 2008 roku i Strefa zagrożenia z 2012 roku.

O spektaklu:

Tytułowy atman jest pojęciem zaczerpniętym z hinduizmu i oznacza duszę, która ulatuje z otworu w czaszce w czasie całopalenia zmarłego. Obrzęd ten pozwala przejść duszy z jednego stanu w kolejny. Owe przejścia, podczas których człowiek lub inna istota znajdują się w stanie „pomiędzy”, są odzierani z dotychczasowej tożsamości na rzecz nowej. Jest to punkt wyjścia do pracy nad performansem.

W Atmanie eksplorowane są tematy tożsamości, płci i relacji człowiek – natura – zwierzę. Artyści wchodzą w trans, by przeniknąć do głęboko skrywanych przeżyć i wspomnień. Obserwują i przesuwają granice pomiędzy byciem istotą ucywilizowaną, ukształtowaną przez nawyki kulturowe a instynktownym prabytem, niezdefiniowanym przynależnością do żadnej grupy społecznej.

Spektakl powstał dzięki Stypendium Kulturalnemu Prezydenta Miasta Gdańska i Stypendium Artystycznemu Miasta Sopot.

Bilety: 20 zł ulgowe i 25 zł normalne

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 20:00

Sopot: klubokawiarnia Dwie Zmiany ul. Boh. Monte Cassino 31

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close