Sopot/II Body Space Festival: Iwona Olszowska „Przestrzeń” – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/II Body Space Festival: Iwona Olszowska „Przestrzeń” – warsztaty

Fot. Zofia Bermejodarska

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II Body Space Festival w Sopocie Iwona Olszowska poprowadzi warsztat Przestrzeń. Warsztat jest integralną częścia całości warsztatów festiwalu.

Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu (warsztatach, jamach, spektaklach): 290zł (do końca stycznia 2016 roku), 340 zł (po 1 lutego 2016 roku).

Zgłoszenia: danceisintheair@gmail.com.

Prowadząca o warsztacie:

Pracując metodą Body Mind Centering®będziemy eksplorować przestrzeń ciała. Jego mikro i makrokosmos. Odniesiemy się między innymi do komórek i tkanek a nawet atomu. Będziemy wykorzystywać wewnętrzną architekturę taką, jak struktura sprężysta ciała (tensegrity), komórek, kości, powięzi oraz architektura kości, sklepienia, kopuły. Przestrzeń ciała to również kształty organów znajdujące odniesienie do naturalnych kształtów istniejących w przyrodzie, tzw. linii papilarnych Pana Boga. Zbliżymy się do odczuwania i używania w ruchu tzw. świętej geometrii. Wychodząc od eksplorowania przestrzeni ciała wyruszymy w przestrzeń zewnętrzną używając oddechu, pracy serca, naczyń krwionośnych oraz wzoru dna i wynikającego z niego ruchu spiralnego pozwalającego na ruch w kierunku nieskończoności.

Iwona Olszowska – tancerka, choreografka, nauczycielka tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji kontaktowej oraz improwizacji jako performans; Somatic Movement Educator wg metody Body Mind Centering®; kierowniczka artystyczna Eksperymentalnego Studia Tańca EST w Krakowie. Prowadzi zajęcia w Hurtowni Ruchu, Krakowskiej PWST oraz w Bytomiu, na Uniwersytecie Rzeszowskim, na kursach instruktorskich i warsztatach tańca w Polsce i zagranicą (Ukraina, Anglia, Rosja). Doświadczenia taneczne zdobywała w centrach tańca w Nowym Jorku, oraz jako wolny słuchacz na Uniwersytetach George Mason w Waszyngtonie w Alabamie i w Calgary, warsztatach organizowanych przez Śląski Teatr Tańca, Centrum Animacji Kultury oraz festiwale tańca w Polsce. Kontaktu uczyła się od Andrew Harwood, Peter Bingham, Ray Chung, Chris Aiken, Eckhard Muller, Joerg Hassman, Danny Lepkof, Milana Kozanka, Ka Rastler, Steve Bats, Tal Anvi, Jenny Hack, Pilobolus, Bill Young, Daniel Werner, Benno Voorham, Yaniv Mintzer, Itay, Adrian Russi. Brała udział w festiwalach z kontakt improwizacji w Moskwie, Freiburgu, Warszawie, Bremen , Getingen, Washington DC, Dartington College, New York, Finlandii. Obecnie tworzy choreografie autorskie solowe oraz dla zespołów m.in. Polskiego Teatru Tańca, oraz teatralne m.in. dla Teatru Rozmaitości, Teatru Starego, Słowackiego w Krakowie. Jako tancerka brała udział w projektach międzynarodowych. W kraju tańczy głównie repertuar solowy i projekty. Tańczyła w USA, Kanadzie, Finlandii, Rosji, Anglii, Norwegii, Szwecji, Finlandii, Niemczech, Austrii, Włoszech, Portugali, Czechach, na Ukrainie, Mołdawii. Otrzymała nagrody za choreografie oraz za konsekwentną kontynuację własnej drogi twórczej, osobowość sceniczną oraz stypendium Fundacji Batorego, ArtsLink w Nowym Jorku.

Program festiwalu

Strona festiwalu: www.bodyspacefestival.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14. Warsztat w godzinach: 15.00-18.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close