Sopot/II Body Space Festival: Natalia Iwaniec „Przyjemność” – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/II Body Space Festival: Natalia Iwaniec „Przyjemność” – warsztaty

Fot. Ula Estko

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II Body Space Festival w Sopocie Natalia Iwaniec poprowadzi warsztat Przyjemność. Warsztat jest integralną częścia całości warsztatów festiwalu.

Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu (warsztatach, jamach, spektaklach): 290zł (do końca stycznia 2016 roku), 340 zł (po 1 lutego 2016 roku).

Zgłoszenia: danceisintheair@gmail.com.

O warsztacie:

GaGa to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. Dlatego na warsztaty zapraszamy wszystkich, którzy są zainteresowani pracą z ciałem. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywności. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala się uczniom inspirować tym, jak porusza się nauczyciel. Wyróżniamy dwa moduły zajęć GaGa: GaGa dancers i GaGa people. GaGa dancers są skierowane do wszystkich tancerzy, dla tych, którzy mają podstawową wiedzę związaną z techniką tańca klasycznego, natomiast GaGa People, to zajęcia, do tych wszystkich, którzy nie posiadają umiejętności z zakresu żadnej techniki tanecznej, ale są zainteresowani pracą z ciałem i rozwojem ruchowym. Tancerze mogą korzystać z obydwu opcji. GaGa jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. GaGa jest punktem wyjściowym dla Ohada Naharina w tworzeniu materiału choreograficznego. Jest to metoda, która ciągle się rozwija dzięki pracy Naharina  i wszystkich nauczycieli GaGa na świecie.

Więcej informacji na temat GaGa: http://gagapeople.com/english/

Natalia Iwaniec jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Jej przygoda z GaGa rozpoczęła się od spotkania z izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą. W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GaGa. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GaGa Teachers Training, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GaGa zgłębiała tą metodę pracy. Od sierpnia 2012 roku Natalia jest jednym z nielicznych nauczycieli GaGa na Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie, jak i na licznych festiwalach w Polsce i zagranicą. Obecnie uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i zagranicą.

Program festiwalu

Strona festiwalu: www.bodyspacefestival.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14. Warsztat w godzinach: 11.00-14.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close