Sopot/II Body Space Festival: Wociech Mochniej „Wyzwanie” – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/II Body Space Festival: Wociech Mochniej „Wyzwanie” – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach II Body Space Festival w Sopocie Wojciech Mochniej poprowadzi warsztat Wyzwanie. Warsztat jest integralną częścia całości warsztatów festiwalu.

Koszt udziału we wszystkich wydarzeniach festiwalu (warsztatach, jamach, spektaklach): 290zł (do końca stycznia 2016 roku), 340 zł (po 1 lutego 2016 roku).

Zgłoszenia: danceisintheair@gmail.com.

Wojciech Mochniej oferuje nowe spojrzenie na technike tańca współczesnego, proponuje ścieżkę w kierunku ruchu organicznego. Opracowany przez pryzmat jego szerokich doświadczeń zawodowych warsztat, skupia się na eksploracji ciała, zarówno w uporządkowanym ruchu/strukturze, jak i sytuacji improwizowanej, swobodnej. W tym warsztacie podkreśla się rolę wagi i długości ciała oraz przepływu linii energetycznych, izolację części ciała i drogę przewodzenia impulsów. Szuka się połączenia (wizualnych, fizycznych, emocjonalnych i kinetycznych) z partnerem i przestrzenią. Zasady działania spirali siły GYROKINESIS®, floorwork, improwizacja (w tym zasady improwizaji kontaktowej) i struktury choreograficzne, mają zaprowadzić tancerza do dynamicznego doświadczenia trójwymiarowego ciała w przestrzeni. Tancerz jest kierowany tak, aby uruchomić wyobraźnię i intelekt w pracy organizmu. Warsztat ma prowadzić od całkowitego zanurzenia się w wykonywanej pracy poprzez skupienie oraz osiągniecia maksymalnej radości podczas tańca.

Wojciech Mochniej – urodzony i wychowany w Polsce, obecnie tworzy i działa w Kanadzie. Studiował i współpracowal z takimi artystami jak: Anna Sokolow, Talley Beatty, Mark Haim, Stephanie Skura and Risa Jaraslow. Pracował z: Alpo Aaltokoski (Finlandia), Avi Kaiser (Belgia/ Izrael), Paulą Ross, Davidą Monk i Darcym McGehee (Kanada), Rayem Chungiem, Chrisem Aikenem, Davidem Dorfmanem oraz Martinem Keoughiem, a także z Janem Peszkiem, Grzegorzem Bralem, Jackiem Ozimkiem. Był jednym z członków pierwszego składu Śląskiego Teatru Tańca w latach 1991-1995. Od 1994 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie w Calgary oraz dyrektorem artystycznym W&M Physical Theatre, WM2 i Surge Co. Wspólnie z prof. Melissą Monteros od 2009 roku prowadzi programowo The Cnetre for Movement Artsw Calgary.

Program festiwalu

Strona festiwalu: www.bodyspacefestival.com/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14. Warsztat w godzinach: 10.00-13.00.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close