Sopot/III Body Space Festival: Iwona Olszowska, Anna Haracz, Staszek Czyżewski – warsztaty

Zdjęcie: Sopot/III Body Space Festival: Iwona Olszowska, Anna Haracz, Staszek Czyżewski – warsztaty

Fot. Krzysztof Kadis.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach III Body Space Festival w Sopocie Iwona Olszowska, Anna Haracz i Staszek Czyżewski poprowadzą warsztaty (Ciało jako instrument muzyczny, Ucieleśnienie muzyki, Komponowanie i dyrygowanie ruchem).

Więcej informacji: http://bodyspacefestival.com/

Kontakt:

MARIA: danceisintheair@gmail.com tel. +48 782 148 813

ANNA: anaha@wp.pl tel. +48 502 298 770

Iwona Olszowska, Ciało jako instrument muzyczny

Jest tancerką, choreografką, performerką, Somatic Movement Educator wg metody Body-Mind Centering®. Uczy tańca współczesnego, świadomości ciała, improwizacji kontaktowej oraz improwizacji jako performance.

Anna Haracz, Ucieleśnienie muzyki

Jest tancerką, choreografką, performerką, twórczynią teatru KINO VARIATINOniezależną tancerką, nauczycielką jogi i medytacji. Z teatrem realizuje własne spektakle prezentowane na trójmiejskiej scenie offowej, festiwalach teatralnych oraz tanecznych w Polsce i zagranicą.

Staszek Czyżewski, Ucieleśnienie muzyki

Jest kontrabasistą i akordeonistą, jednym z muzyków zespołu Domowe Melodie. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Na festiwalu będzie jednym z trzech improwizujących muzyków oraz będzie współtworzył od strony muzycznej warsztat prowadzony przez Annę Haracz.

 

Agnieszka A. Kamińska wokalistka, improwizatorka, tancerka, trenerka głosu. Od 2003 roku związana jest z gdańskim Teatrem Amareya, z którym występuje w spektaklach teatralnych oraz performansach jako tancerka i choreografka. Śpiewa w zespole Atmen Trio, tworzącym muzykę eksperymentalną i improwizowaną oraz w zespole Mayatri, grającym muzykę etniczną i filmową. Komponuje muzykę do filmów oraz spektakli teatralnych, realizuje różnorodne projekty artystyczne i edukacyjne. Założyła Open Voice Studio – studio rozwoju głosu.

Oleg Dziewanowski muzyk, twórca instalacji multimedialnych. Jego twórczość obejmuje szerokie spectrum gatunków muzycznych. Współpracował zarówno z kompozytorami muzyki współczesnej, jak i z różnymi artystami oraz grupami artystycznymi (m.in. z Karlheinzem Stockhausenem – prekursorem muzyki elektronicznej, Ensemble Integrales, YX project). Były wykładowca na Akademii Muzycznej w Hanowerze. Twórca instalacji multimedialnych. Obecnie koncentruje się na muzyce improwizowanej. Chętnie wchodzi w interakcję z różnymi formami ekspresji artystycznej w poszukiwaniu nowych form kontaktu. Bawi się dźwiękami, tworząc nowe interesujące brzmienia.

Organizatorzy zachęcają tancerzy do przybycia z otwartą głową i własnymi pomysłami na ruch, a muzyków do zabrania swoich instrumentów i pasji grania!

Każdy dzień zakończy się jamem wszystkich uczestników do muzyki na żywo.

Piątek, 24 lutego:

20.00 – Natura ruchu – performans improwizowany
taniec: Iwona Olszowska, Anna Haracz
muzyka: Aga Kamińska, Oleg Dziewanowski, Staszek Czyżewski

Więcej o spektaklu – czytaj tu.

20.50 – Jam wszystkich uczestników festiwalu do muzyki na żywo
wprowadzenie: Oleg Dziewanowski
zagrają: Aga Kamińska, Oleg Dziewanowski, Staszek Czyżewski

Sobota, 25 lutego:

10.00 – 13.00 – ciało jako instrument muzyczny – warsztat z Iwoną Olszowską

15.00 – 18.00 – ucieleśnienie muzyki – warsztat z Anną Haracz i Staszkiem Czyżewskim 

19.00 – jam wszystkich uczestników festiwalu do muzyki na żywo
wprowadzenie: Iwona Olszowska
zagrają: Aga Kamińska, Oleg Dziewanowski, Staszek Czyżewski

Niedzela, 26 lutego

11.00 – 14.00 komponowanie i  dyrygowanie ruchem – warsztat z Iwoną Olszowską i Anną Haracz

14.15 – zakończenie festiwalu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14. Szczegółowe godziny warsztatów w opisie wydarzenia.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close