Sopot/Kino Variatino: Body Space Festival Dance_Music

Zdjęcie: Sopot/Kino Variatino: Body Space Festival Dance_Music

Fot. Maciej Rukasz/Centrum Kultury w Lublinie.

Wersja do druku

Udostępnij

Wiosną 2014 roku Anna Haracz – Kino Variatino i Maria Muskat – Dance Is In The Air (DIITA) – z potrzeby roztańczenia Trójmiasta, stworzenia możliwości tańca dla wszystkich oraz pokazania jak wiele fascynujących twarzy ma taniec – stworzyły BODY SPACE. Kino Variatino i DIITA to doskonałe połączenie doświadczenia wyniesionego z działań związanych ze sztuką oraz kompetencji zdobytych podczas wieloletniej pracy w biznesie i mediach. Dlatego BODY SPACE to unikalne miejsce spotkań dla wszystkich osób zainteresowanych tańcem. Festiwal powstał z potrzeby wspólnego celebrowania sztuki tanecznej i muzycznej.

W lutym 2015 roku organizatorki zapraszają do Zatoki Sztuki w Sopocie na Body Space Festival Dance_Music. Festiwal organizowany jest bez zewnętrznego finansowania. Każdy, kto chce go wesprzeć, może wziąć udział w akcji crowdfundingowej na https://www.indiegogo.com/projects/body-space-festival

Wszystkie zebrane pieniądze są potrzebne, by zapłacić artystom oraz obniżyć koszty organizacji.

Na festiwal składają się warsztaty, spektakle i jamy. Wśród gości festiwalu znaleźli się tancerze: Iwona Olszowska, Michał Ratajski, Anna Haracz, Jacek Owczarek, oraz muzycy: Olbrzym i Kudupel, Olo Walicki, Paweł Osicki, Marcin Janus.

 

Od organizatorek: Chcemy by nasz festiwal był polem, na którym spotkają się tancerze improwizatorzy i muzycy improwizatorzy w jednym wspólnym działaniu artystycznym. Chcemy by poprzez eksplorację przestrzeni ciała oraz dźwięku na różnych poziomach spotkać się na warsztatach, spektaklach i jamach. Poszerzamy grupę osób zainteresowanych tańcem. W przeciwieństwie do większości warsztatów i festiwali tanecznych zapraszamy osoby po prostu ceniące sobie ruch. Jeśli praktykujesz np. jogę, capoeira, freedance, sztuki walki, to BODY SPACE FESTIVAL jest dla Ciebie. Chcemy pokazać jak wiele twarzy ma taniec i jak wiele możliwości jest do dyspozycji.

Program

Informacje i zapisy na warsztaty taneczne

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Sopot: Zatoka Sztuki, Aleja Franciszka Mamuszki 14

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close