Sopot: Magdalena Wójcik i Francesca Caselli – warsztaty

Zdjęcie: Sopot: Magdalena Wójcik i Francesca Caselli – warsztaty

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na warsztaty, które poprowadzą Magdalena Wójcik i Francesca Caselli.

Koszt: 150 zł.

Zgłoszenia: sopot.dance.theatre@gmail.com.

Podczas warsztatów tancerki zaproponują prace nad ciałem na różnych poziomach jego wrażliwości i wytrzymałości, w odniesieniu do przestrzeni i innych osób na sali, opierając się na rytmice ciała i kobiecej energii. Praca będzie podzielona na część improwizacyjną i część choreograficzną. Inspiracja do warsztatów jest roczny kurs Modem, który tancerki odbyły razem.

Dane do przelewu:

DANCE [SIC!] ASSOCIATION ul. Oskara Kolberga 31/20, 81-881 Sopot Polska
NIP: 585-13-98-175
Millenium Bank nr rachunku 85 1160 2202 0000 0001 4375 9094

Magdalena Wójcikmieszkająca we Włoszech od 2015 roku, polska tancerka i nauczycielka tańca współczesnego. Magda po 3-letniej współpracy z Joanną Czajkowską i Jackiem Krawczykiem, założycielami Sopockiego Teatru Tańca, który kształtuje ją jako tancerkę i artystkę, przeprowadziła się do Catanii w celu odbycia rocznego treningu dla tancerzy pod dyrekcja Roberto Zappala. Tam pod okiem nauczycieli tańca współczesnego i nie tylko, takimi, jak: Ming Poon, Giovani Scarcella, Maud de la Purufication, Ilenia Romano, Loris Petrillo kontynuowała naukę. W latach 2015-2016 została wyselekcjonowana do współpracy z Elią Mrakiem oraz Nancy Lopez (USA) do spektaklu Walkabout; z Natalia Iwaniec (Polska) do spektaklu FORMal oraz z Davide Sportelli (Włochy) – do spektaklu Furia. W 2016 roku została tancerką teatru Petranuradanza pod dyrekcja Salvatore Romanii i Laury Odierny. Podczas 2-letniego pobytu na Sycylli Magdalena realizowała się również jako choreografka, kreując solo Venti cinque oraz prace pod tytułem Kola, które zostają pokazane w Scenario Publico w Catanii oraz Acitrezza. W Polsce pracowała jako instruktorka dla Dance Avenue, Grupy Projektowej STT, zespołu TAZARO w Warszawie. Obecnie Magdalena pracuje nad projektem Trittico d’autore w Padwie pod okiem znanych choreografów: Sharon Fridman, Paolo Mohowich oraz Valerio Longo. Uczy tańca w Bolonii, kontynnuje swój rozwój jako tancerka, również podczas zajęć z jogi i capoiery oraz poszerza wiedzę z zakresu psychologii, która zawsze była jej pasją.

Francesca Caselliwłoska tancerka i instruktorka tańca. Francesca po ukończeniu liceum rozpoczęła studia na Uniwersytecie Bolońskim na wydziale Polityki. W tym samym roku dostała pracę w Junior Company Iuvenis Danza pod dyrkecją Grety Bragatini. Wzięła udział w Biennale danza Collage w Dance Grammar Roya Assaf i występowała na scenie w operze barokowej Le fate. Po tej przygodzie przeprowadziła się do Holandii i została częścia Dia Junior Company pod dyrekcja Martine Van Santen. W 2015 roku rozpoczęła roczne studia w Catanii w projekcie Modem Roberta Zappalli, dzięki którym zajęła się badaniami nad ruchem. Na swojej drodze spotyka takich choreografów, jak: Loris Petrillo, David Zambrano oraz Elisa Pagani, która zaproponowała jej staż w Compagna DNA w Bolonii. W 2016 roku stała się częscia projektu Centrale Mediterra pod kierownictwem tancerza Ultima Vez Giovanniego Scarcelli. W 2017 ukończyła miesięczny kurs Davida Zambrano na Sycylii. Obecnie mieszka w Bolonii, pracuje z Compagna DNA, uczy tańca oraz uczęszcza na zajęcia z capoeira i improwizacji kontaktowej.

Logo Sic Sopocki (miniaturka)     Logo Sopot (miniaturka)    Teatr na Plaży czarne logo (miniaturka)   Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2. Warsztat w godzinach 15.00-18.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close