Sopot/Mistrzowie polskiego tańca – prolog/Teatr Tańca Zawirowania: Rachel Erdos, Ido Tadmor, Elwira Piorun „Engagé” & „Rust”

Zdjęcie: Sopot/Mistrzowie polskiego tańca – prolog/Teatr Tańca Zawirowania:  Rachel Erdos, Ido Tadmor, Elwira Piorun „Engagé” & „Rust”

Fot. Maciej Maciaszek.

Wersja do druku

Udostępnij

Engagé & Rust – dwa spektakle będące wspólną produkcją Elwiry Piorun, Ido Tadmora (Izrael) oraz brytyjskiej choreografki Rachel Erdos. Spektakle są obrazem dwojga ludzi, tworzących wieloletni związek, którzy mają już za sobą wiele burz, dylematów, wzlotów i upadków. Relacja bohaterów opiera się na głębokiej miłości oraz szczególnej więzi pomiędzy nimi, ale nie oznacza to, iż jest wolna od problemów.

Spotkanie z Elwirą Piorun i Ido Tadmorem prowadzić będzie Joanna Czajkowska.

Engagé

„Rodzimy się samotni, żyjemy w samotności i umieramy w samotności. Jedynie poprzez miłość i przyjaźń możemy stworzyć chwilową iluzję, że nie jesteśmy samotni.” (Orson Welles)

Choreografia: Ido Tadmor

Tancerze: Elwira Piorun, Ido Tadmor

Muzyka: Frederic Chopin, Giuseppe Verdi, American Beauty soundtrack, Leo Cole

Czas trwania: 29 minut

Rust

Cisza jest najsilniejszym głosem, jaki istnieje… A muzyka jest tylko w Twoim umyśle.

Najokrutniejsze kłamstwa wypowiedziane są w ciszy (Meir Shalev z książki Esau)

Choreografia: Rachel Erdos, Ido Tadmor

Tancerze: Elwira Piorun, Ido Tadmor

Muzyka: Something stupid by Frank and Nany Sintara

Czas trwania: 19 minut

SOPOCKI TEATR TAŃCA i Dance [SIC!] Association zapraszają na prolog wydarzenia Mistrzowie polskiego tańca.

Mistrzowie Polskiego Tańca to spotkania najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80tych XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów.

Festiwal odbędzie się w kwietniu 2015 roku, ale już w listopadzie 2014 zapraszamy na dwa wyjątkowe dni z wyjątkowymi artystami! Do Sopotu przyjadą dwie damy polskiego tańca współczesnego ze swoimi spektaklami. Ewa Wycichowska (Polski Teatr Tańca) i Elwira Piorun (Teatr Tańca Zawirowania), które swoją pracę artystyczną zaczynały od tańca klasycznego i odnosiły w nim ogromne sukcesy.

W ramach prologu wydarzenia wystąpią: Teatr Tańca Zawirowania z Warszawy i Polski Teatr Tańca z Poznania.

Bilety:
30 zł normalny
20 zł ulgowy

Rezerwacje: sopot.dance.theatre@gmail.com

Teatr na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie

Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)    Logo STT (miniaturka) Logo Sopot (oryginał)   Logo Teatr na Plaży (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:10

Sopot: Teatr na Plaży Aleja Mamuszki 2 w Sopocie

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close