Sopot/Polska Sieć Tańca 2022: Teatr ROZBARK „Gemini. Tryptyk”

Zdjęcie: Sopot/Polska Sieć Tańca 2022: Teatr ROZBARK „Gemini. Tryptyk”

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

W ramach Polskiej Sieci Tańca 2022, na zaproszenie Sopockiego Teatru Tańca, odbędzie się spektakl Teatru ROZBARK Gemini tryptyk, według koncepcji i w choreografii Anny Piotrowskiej.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl ten stanowi kontynuację i poszerzenie trzech wcześniejszych realizacji, tj. Gemini Gemini&after z 2006 roku w wykonaniu Patrycji Dońskiej i Anny Piotrowskiej oraz Gemini z 2017 roku w wykonaniu Artura Bieńkowskiego, Kamila Bończyka i Alexeya Torgunakova. Głównym motywem pierwowzoru była kreacja i poszukiwanie zależności sióstr syjamskich związanych-zrośniętych ze sobą quasi-nierozerwalną relacją. To stało się punktem wyjścia do dalszej eksploracji spektaklu kolejno na trzech i pięciu wykonawców.

Najnowsza odsłona Gemini to tryptyk, trzy części zespojone utworami Henryka Góreckiego: ofiarowanie, opowieść, obcowanie.

Motyw bliźniaczej zależności zostaje poszerzony o kontekst społecznego ekosystemu i zależności jego elementów. Istotą jest fizyczny dialog, w którym poszukiwana jest harmonia i siła (nie)obecności jednostki oraz cielesnych interakcji wspólnoty.

delikatna troska ciał
ciało przenika przez ciało
zespojenie
impresja ciał

Koncepcja, choreografia: Anna Piotrowska
Kreacja i wykonanie: Kamil Bończyk, Joanna Brodniak, Anna Piotrowska, Alexey Torgunakov, Katarzyna Zioło
Muzyka: Henryk Mikołaj Górecki, Symphony No. 3, Op. 36
Czas trwania: 50 minut

Anna Piotrowska – doktor w dziedzinie sztuk muzycznych w dyscyplinie rytmiki i tańca, choreograf, reżyser, nauczyciel tańca współczesnego, tancerka, Fundator i Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Tańca eferte, założycielka “mufmi” w Warszawie (1995). Od 1996 roku stworzyła 120 autorskich choreografii i przedstawień. Obecnie dyrektorka Teatru Rozbark i prodziekan Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

Teatr ROZBARK „Gemini tryptyk”

Polska Sieć Tańca logo

Organizatorem Polskiej Sieci Tańca jest Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close