Sopot/Przegląd „Mistrzowie Polskiego Tańca”: Teatr Tańca ARKA/Scena Tańca Capitol „No*2” – z cyklu „dialogi na ręce i nogi”

Zdjęcie: Sopot/Przegląd „Mistrzowie Polskiego Tańca”: Teatr Tańca ARKA/Scena Tańca Capitol „No*2” – z cyklu „dialogi na ręce i nogi”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Mistrzowie Polskiego Tańca to organizowane przez Sopocki Teatr Tańca spotkanie najważniejszych twórców polskiego tańca współczesnego, których kariery sięgają lat 80. XX wieku, a którzy nadal są aktywni artystycznie. To dość wąskie grono twórców jest swego rodzaju fenomenem artystycznym – łącznikiem z przeszłością i źródłem polskiego tańca, a teraźniejszością i przyszłością – ich praca ma niewątpliwy wpływ na następne pokolenia artystów. W ramach przeglądu Teatr Tańca Arka i Scena Tańca Capitol pokażą spektakl No*2 w choreografii Jacka Gębury i Maćko Prusaka.

Z recenzji:

„[…]  Na No* 2 Jacka Gębury i Maćko Prusaka szczerze się ubawiłam, w przedstawianych scenkach dopatrzyłam się nawet parodii meczu piłkarskiego łącznie z pokazaniem faulu. Pomogła żywa mimika obu aktorów. Plusem była także ciągła zmienność tematów, muzyki, niekiedy nie było wiadomo, czy ma się do czynienia z małymi chłopcami z podwórka czy nastolatkami […].

Anna Jurczyk, Krzepa aktora, „Tygodnik Wałbrzyski”, nr 21/21

Reżyseria ruchu: Maćko Prusak, Jacek Gębura

Ruszają się: Anna Krych, Tomasz Leszczyński, Jacek Gębura

Czas spektaklu: 40 min.

Po spektalu, o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie z twórcami – Jackiem Gęburą i artystami Teatru Tańca Arka.

Do pobrania:

Harmonogram

 

Program na:

www.facebook.com/mistrzowiepolskiegotanca

www.teatrnaplazy.pl

 

Bilety:

na oddzielny wieczór: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy

karnet (na wszystkie spektakle festiwalu): 140 N, 90 ulgowy

na poszczególny warsztat z wybranym Mistrzem: 30 zł

na cykl warsztatów (z Wszystkimi Mistrzami): 200 zł

Rezerwacje na spektakle i warsztaty: 

rezerwacje.stt@gmail.com

Na spektakle można też kupić bilet elektroniczny na stronie: www.teatrnaplazy.pl

Logo Mistrzowie Polskiego Tańca (miniaturka)    Logo SIC! Dance Association Sopot (miniaturka)   Logo Teatr na Plaży (miniaturka)   Logo Sopocki Teatr Tańca białe tło (miniaturka)   Logo Zatoka Sztuki (miniaturka)   Logo Chipolbrok (oryginał)

Logo Sopot (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, Aleja Mamuszki 2.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close