Sopot/Teatr na Plaży: PINA – reżyseria: Wim Wenders

Zdjęcie: Sopot/Teatr na Plaży: PINA – reżyseria: Wim Wenders

Fot. Michał Strokowski

Wersja do druku

Udostępnij

W  środę 27 marca obchodzony jest po raz 52 Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto obchodzone w tym samym czasie, na całym świecie na pamiątkę  otwarcia w 1961 roku Teatru Narodów w Paryżu. Tego dnia odbywają się spotkania, sympozja, przedstawienia teatralne itp. Poświęcone znaczeniu i problemom teatru.

W tym roku do święta przyłącza się Teatr na Plaży w Sopocie. W programie znajdą się warsztaty dla szkół, projekcje ekranizacji sztuk teatralnych oraz filmów dokumentalnych o wybitnych twórcach teatralnych. Warsztaty pod nazwą „Between na plaży” poprowadzą prof. David Malcolm i dr Tomasz Wiśniewski z Uniwersytetu Gdańskiego. Będzie można również zajrzeć za skromne kulisy tej kameralnej sceny i obejrzeć wystawę plakatów z bogatej historii działających w tym miejscu rezydentów: Teatru Stajnia Pegaza i Sopockiego Teatru Tańca.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru Teatr na Plaży zaprasza m.in. na pokaz filmu Pina w reżyserii Wima Wendersa.

 

Film stanowi hołd złożony twórczości zmarłej w 2009 roku Piny Bausch. Reżyser zarejestrował najważniejsze przedstawienia artystki oraz poprosił członków jej zespołu o wykonanie części układów na ulicach niemieckiego Wuppertalu. W filmie niemal nie padają słowa, środkiem ekspresji tancerzy jest ciało.

Projekcja filmu odbędzie się w wersji zwykłej nie w 3D.

 

Wstęp: 10 zł

www.teatrnaplazy.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

SOPOT: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close