Sopot: XV lat Teatru Kino Variatino – dzień improwizacji

Zdjęcie: Sopot: XV lat Teatru Kino Variatino – dzień improwizacji

zdjęcie za stroną: http://kellynipper.com/

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Tańca Kino Variatino zaprasza na jubileusz XV-lecia, który będzie obejmował 2 dni: dzień tradycji i dzień improwizacji. Na dzień improwizacji złożą się: Trzeci Element – premiera spektaklu improwizowanego Anny Haracz i Michała Ratajskiego z Grupy KIJO z Łodzi; improwizacja Dany Chmielewskiej; The Blue Resonance – spektakl improwizowany Anny Haracz; spotkanie wokół książki Przyjdźcie, pokażemy Wam, co robimy. O improwizacji tańca wydana przez Muzeum Sztuki w Łodzi;  impro-jam-bankiet – zagra dla nas Marcus Saudy.

Trzeci element – premiera

„Jeśli miałbym opisać co znaczy dla mnie „idealny taniec”… Partnerzy spotykają się. Stykając się ze sobą spędzają 20 min stanowiąc dla siebie jedynie podporę. Mija 20, może 25 min albo więcej… bardzo, bardzo powoli z głębokiego odczuwania punktu kontaktu zaczyna się ruch. Gdziekolwiek w ciele. Niezauważalnie powolny ruch…Partnerzy odnajdują swój wzajemny small dance.Jeśli utrzymają prędkość wynikającą z delikatnych przepływów w ich ciałach, pojawia się wzajemne rozpoznanie. Jeśli podejmą próbę kontynuowania, taniec powiększa się, nabiera prędkości i przestrzeni.” (Steve Paxton)

 

Pomysł i wykonanie: Anna Haracz i Michał Ratajski

Muzyka: Marcus Saudy

Światła: Radosław Czerniawski

Kostiumy: własne, z pomocą Katarzyny Stasiak

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Województwa Pomorskiego oraz wsparciu Pro-Active Fitness.

Teatr Tańca Kino Variatino istnieje od 1998r. W swojej pracy najbardziej zainteresowany jest szeroko pojętym tańcem współczesnym oraz szukaniem naturalnych dróg tworzenia ruchu poprzez improwizację. Wraz z warstwą ruchową powstaje grana na żywo muzyka, która stanowi integralny element dramaturgii. Warstwa wizualna i kostiumy tworzone są w ścisłej aczkolwiek indywidualnej współpracy pomiędzy artystami. Spektakle zazwyczaj nie są opowieściami lub historiami, są klimatem, nastrojem lub relacją z kimś, czymś innym, obcym lub dobrze już znanym. Eksperymentując na pograniczu sztuk, konsekwentnie wytycza własną drogę twórczą. Teatr przez kilkanaście lat istnienia w Trójmieście dość znacząco wpisał się w tworzenie i rozwijanie kultury tanecznej nie tylko w regionie ale i Polsce. Praca ta ma charakter nie tylko artystyczny ale i animatorski czym jest mocno zainteresowany (np. powołanie do życia Festiwalu Trójmiejska Korporacja Tańca. Prowadzi szeroko pojętą edukację taneczną i terapii tańcem prowadząc warsztaty, wykłady, seminaria. Na przestrzeni lat teatr zrealizował około trzydziestu mniejszych i większych spektakli. Spektakle te prezentowane były na festiwalach tanecznych oraz teatralnych w całej Polsce (Gdańsk, Kalisz, Lublin, Sopot, Kraków, Warszawa, Olecko, Gryfino, Poznań, Gniezno, Elbląg, Gdynia itd.) oraz zagranicą (Estonia, Ukraina, Niemcy, Czechy, Rumunia, Rosja, Finlandia).

 

 

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Zatoka Sztuki, Al. Mamuszki 14

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close