Sopot/XXI Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Piotr Mateusz Wach „Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza”

Zdjęcie: Sopot/XXI Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Piotr Mateusz Wach „Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

XXI edycja Festiwalu Szekspirowskiego potrwa od 28 lipca do 6 sierpnia 2017 roku. Od 2011 roku prezentujemy także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF. W ramach SzekspirOFF wystąpi Piotr Mateusz Wach ze spektaklem Rytuał 23 albo obrazy ze śmierci wodza. Tekst spektaklu powstał na podstawie: Juliusz Cezar Williama Szekspira (w przekładzie Leona Urlicha); O wojnie galijskiej Gajusza Juliusza Cezara, O wojnie domowej Gajusza Juliusza Cezara, Gajusz Juliusz Cezar Aleksandra Krawczuka. Gajusz Juliusz Cezar to wielka postać historyczna, która stała się inspiracją niezliczonych artystów. Przedstawiany jako genialny strateg, dyktator, literat czy kochanek, otoczony jest zawsze mroczną atmosferą tajemnicy, zdrady i śmierci. Przewrotnie jednak Szekspir sztukę zatytułowaną jego imieniem nie poświęcił jemu, a problematyce władzy, lojalności oraz wewnętrznej walki pomiędzy patriotyzmem a przyjaźnią.

Piotr Mateusz Wach, podążając tropem spektaklu Ryszard. Ciało z gniewu postanawia zmierzyć się z kolejnym legendarnym, szekspirowskim bohaterem.

Inspirując się japońskim tańcem butoh, artysta poświęca swoje ciało, aby wykreować skomplikowany konstrukt psychologiczny postaci wielkiego rzymskiego wodza, przedstawiając go w sytuacji skrajnej i ostatecznej.

Koncepcja, choreografia, wykonanie: Piotr Mateusz Wach
Grafika: Leonardo Grillo

Bilety: od 15 zł.

Więcej informacji

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Sopot: Teatr Boto, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close