Sopot/XXII Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF: Piotrowska/ Bończyk & Teatr ROZBARK w Bytomiu „bless the king_nieliryczna pieśń”

Zdjęcie: Sopot/XXII Festiwal Szekspirowski/SzekspirOFF:  Piotrowska/ Bończyk & Teatr ROZBARK w Bytomiu „bless the king_nieliryczna pieśń”

Fot. Krzysztof Kadis

Wersja do druku

Udostępnij

XXII edycja Festiwalu Szekspirowskiego potrwa od 27 lipca do 5 sierpnia 2018 roku. Od 2011 roku w ramach festiwalu prezentowane są także monodramy, performanse, teatry uliczne i inne alternatywne formy teatralne w nurcie SzekspirOFF. W ramach SzekspirOFF wystąpią Anna Piotrowska i Kamil Bończyk z Teatru ROZBARK w Bytomiu ze spektaklu bless the king_nieliryczna pieśń. Główną inspiracją dla twórców stał się dramat Williama Szekspira Król Lear, a właściwie relacja króla Leara z jego najmłodszą córką Kordelią. Jest to historia jawiąca się w umyśle Leara w końcowej fazie dramatu. Jego wyrzuty sumienia przybierają formę cielesnej interakcji, bazującej na napięciach, których obecność staje się przytłaczająca.

Wszystko to dzieje się w przestrzeni będącej już jedynie strzępem domu, gdzie ciągle pojawiająca się Kordelia staje się przekleństwem Leara.

Kreacja i wykonanie: Anna Piotrowska, Kamil Bończyk

Premiera: 24 czerwca 2017

Czas trwania: 30 minut

Bilety od 20 zł

KUP BILET

Strona festiwaluhttp://festiwalszekspirowski.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Sopot: Scena Kameralna Teatru Wybrzeże, ul. Bohaterów Monte Cassino 30.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close