Sosnowiec: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu „PROMISED LAND, czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć” – reż. Katarzyna Raduszyńska

Zdjęcie: Sosnowiec: Wydział Teatru Tańca w Bytomiu „PROMISED LAND, czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć” – reż. Katarzyna Raduszyńska

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Są opowieści które zna każdy z nas – marzenia o tym aby wejść w świat bajki, które mamy od kiedy rodzice czytali nam na dobranoc. Zakazane wyspy, podróże, latanie w przestworzach. Ale człowiek dorośleje i wchodzi w poważne buty bycia odpowiedzialnym dojrzałym obywatelem. Strój pirata lub rycerza zmienia się w garniturowy pancerz.

W spektaklu PROMISED LAND czyli Pan Piotruś, który nie chce dorosnąć twórcy chcą zabrać znów widzów do tej magicznej krainy o której za często zapominamy! Piotruś Pan, ten chłopiec, który nie chciał dorosnąć – stoi tuż obok. Nibylandia, jego wyspa – jest całkiem niedaleko.

Wraz z reżyserką spektaklu, Katarzyną Raduszyńską oraz młodymi wykonawcami (tegoroczni absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu PWST w Krakowie) w Sosnowcu organizatorzy stworzą  miejsce, w którym na nowo można dać rozkwitnąć wyobraźni, odpocząć i dać chwilę na marzenia. W pięknej inscenizacji, pełnej wspaniałej muzyki skomponowanej na tę okoliczność przez Dominika Strycharskiego, zastanowią się, kim dziś jest postać Piotrusia Pana. Czy często zdarza nam się myśleć o tym, aby zapomnieć o pieniądzach i wyścigu szczurów? Gdzie jest nasze miejsce, w którym znikają role społeczne, w którym możemy być sobą i co to dziś znaczy? Twórcy chcą zaprosić widzów siedzących za urzędniczymi biurkami i pomagających nam przedrzeć się przez hieroglify zasad, tam – gdzie wszystko jest możliwe i każdy jest królową/królem balu:

Mile widziani będą też wszyscy ci, którzy czuwają nad ważnymi sprawami w królestwie cyfr i tabelek – Nibylandia wzywa wszystkich panów! Trzeba tylko zostawić worek z problemami przed drzwiami, uśmiechnąć się i wejść! Będziemy tam i opowiemy historię wielu różnych Piotrusiów korzystając z narzędzi teatru plastycznego, teatru tańca, teatru dramatycznego i sztuki multimedialnej. Wzbijemy się w niebo i poskaczemy po murach miast.
Chcąc odpowiedzieć sobie czym jest dziś dorosłość, zapraszamy Państwa w podróż do dziecięcej Nibylandii. Uwierzcie, warto!

Spektakl powstał we współpracy: Jazdaa Polska! Fundacja Na Rzecz Młodych Twórców oraz Miejski Klub im. Jana Kiepura Energetyczne Centrum Kultury.
Sponsorem projektu jest Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. oraz TAURON Dystrybucja S.A.
Specjalne podziękowania dla Teatru Rozbark oraz PWST im. L. Solskiego Wydział Teatru Tańca w Bytomiu.

Spektakl skierowany jest dla młodzieży oraz dorosłych

fotografie Jagoda Stuła/Inqubator Teatralny

16.06.2016 godzina 19:00
Sala Widowiskowo – Koncertowa MUZA
ul. Warszawska 2, Sosnowiec

Bilety w cenie:

parter – 30,00 zł
balkon – 20,00 zł

Bilety dostępne online na stronie www.kiepura.pl
oraz w kasie Energetycznego Centrum Kultury ul. Będzińska 65 od 14:00 – 20:00 W kasie Sali Widowiskowo – Koncertowej MUZA ul. Warszawska 2 od 15:00 – 20:00

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 19:00

Sosnowiec: Sala Widowiskowo-Koncertowa MUZA,ul. Warszawska 2.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close