Spotkanie z Krystyną Mazurówną

Zdjęcie: Spotkanie z Krystyną Mazurówną

Fot. Andrzej Sip.

Wersja do druku

Udostępnij

Spotkanie z Krystyną Mazurówną – wybitną polską tancerką i choreografką, od lat sześćdziesiątych – legendarną postacią życia kulturalnego i towarzyskiego Warszawy i Paryża.

Krystyna Mazurówna była solistką warszawskiego Teatru Wielkiego i zespołu Maurice Béjarta. Tańczyła u Josephine Baker i prowadziła we Francji własny „Ballet Mazurowna”, zaś wcześniej, w Polsce- zespół „Fantom”, w którym uprawiała nowoczesne formy taneczne. Wśród jej partnerów scenicznych byli m.in Witold Gruca i Stanisław Szymański. Od dwóch dekad zajmuje się także dziennikarstwem. Napisała autobiografię Burzliwe życie tancerki.

Spotkanie odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej, w ramach cyklu „Fabryka Inspiracji”, 26 września o godzinie 18:00.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Minorytów 4, Opole

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close