Srebrna Góra/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „AIR – PLAY – GROUND”

Zdjęcie: Srebrna Góra/„Myśl w ruchu”: Finał projektu „AIR – PLAY – GROUND”

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt AIR PLAY GROUND, w ramach którego przeprowadzono warsztaty z różnych dziedzin tańca (m.in break dance, taniec ludowy, współczesny i klasyczny) dla dzieci i młodzieży oraz wyjazdy na spektakle taneczne do Wrocławia był realizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Stoszowicach, partnerami projektu były Szkoła Podstawowa w Budzowie oraz Gimnazjum w Budzowie.  Myśl, wokół której poruszali się uczestnicy warsztatów to gra słów „AIR – PLAY – GROUND” (powietrze -gra- ziemia, powietrzny plac zabaw, współgranie nieba i ziemi, pogranicze nieba i ziemi, gra między ziemią i powietrzem, przestrzeń gry i zabawy) i ukryte w niej elementy: model zabawy, jako fundamentalny element ludzkiej ekspresji, klucz do komunikacji i kreatywności, odkrywanie przyjemności w wyrażaniu emocji i występowaniu na scenie, ale również naturalna potrzeba ciała każdego dziecka; oraz techniki tańca w powietrzu, jako atrakcyjne, przystępne i alternatywne formy ruchu i pracy z ciałem dla dzieci i młodzieży, rozwijające wyobraźnię ruchową, a także twórcze podejście do ruchu i myślenia o tańcu.

Podczas pokazu Srebrnogórska Przestrzeń Artystyczna zamieni się  w Świątynię Dzieciństwa, w której powstanie instalacja plastyczna, łącząca w sobie mapę placów zabaw, powietrzne rekwizyty i filmy wideo, w której tańczyć będą uczestnicy warsztatów.

***

Myśl w ruchu to ogólnopolski program edukacyjny oparty na naborze konkursowym skierowany do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym (różne grupy wiekowe). Każdy z projektów w ramach programu przygotowywany jest we współpracy z lokalnym środowiskiem tanecznym. Podczas praktycznych warsztatów uczestnicy zapoznają się z różnorodnymi technikami tanecznymi, w ramach zajęć oglądają również spektakle tańca, integralną częścią programu są też wykłady teoretyczne. Projekty trwają jeden lub dwa semestry szkolne. Efekty kilkumiesięcznej praktycznej pracy warsztatowej prezentowane są w formie otwartego pokazu z udziałem publiczności.

W 2014 roku w ramach Myśli w ruchu realizowanych jest 9 projektów w następujących miastach i miejscowościach: Lublin, Bytom, Stoszowice, Zduńska Wola, Gdańsk, Wrocław, Sokołów Podlaski, Dąbrówka, Grodzisk Mazowiecki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 15:30

Srebrna Góra: Srebrnogórska Przestrzeń Artystyczna, pl. Wypoczynkowy 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close