Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: „WONDERLAND Projekt”

Zdjęcie: Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci: „WONDERLAND Projekt”

Fot. z materiałów SBNT.

Wersja do druku

Udostępnij

Wonderland to jedyny taki projekt na świecie. Dzieci zasiadające początkowo na widowni, zaproszone są do aktywnego włączenia się w spektakl. Koncepcja choreograficzna opracowana jest w taki sposób, by stymulować i wyzwalać naturalną ekspresję małych widzów, pozwolić im na swobodne poszukiwania ruchowe, niezahamowane działanie. Artyści będący z dziećmi wspólnie na scenie, pragną stworzyć im warunki do zbudowania ich własnego świata ruchowej zabawy. To również niezwykłe doświadczenie dla samych rodziców, którzy mogą przyjrzeć się swoim dzieciom w zupełnie nowej sytuacji przejścia – od widza do twórcy. W pracy nad Wonderland holenderskim artystom zależało na stworzeniu alternatywy dla powszechnych form rozrywki i skupieniu się przede wszystkim na dziecięcej kreatywności, dlatego stają w opozycji do traktowania dziecka jako pasywnego konsumenta sztuki.

Metoda Wonderland opiera się na otwarciu wszystkich zmysłów artystów na dziecko, umiejętności wczucia się w chwilę tego niezwykłego spotkania i wyzwoleniu obustronnej spontaniczności. To dzielenie emocji z dziećmi staje się impulsem do improwizowania kolejnych sekwencji tańca i muzyki. Artyści rozwijają swoje działania w taki właśnie sposób, by stworzyć możliwie jak najwięcej możliwości do przekroczenia przez dzieci granicy kreowanego przez nich świata. Chcą pobudzać dziecięcą aktywność fizyczną, percepcję świata poprzez ciało i chęć zabawy.

Strona projektu: http://www.wonderland-wonderland.com/
Obejrzyj tutaj: http://youtu.be/p7uBIIVneS0

18.02.2012, WONDERLAND Projekt (Holandia), wiek: bez ograniczeń

czas trwania: 60 minut
bilety: dzieci 15 zł, dorośli 25 zł

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close