Suchedniów/Myśl w ruchu 2018/„Eko Taniec w każdym wieku”: „Albowiem życie jest” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Suchedniów/Myśl w ruchu 2018/„Eko Taniec w każdym wieku”: „Albowiem życie jest” – pokaz finałowy

okładka książki "Taniec w Warszawie. Społeczeństwo, edukacja, kultura"

Wersja do druku

Udostępnij

Eko Taniec w każdym wieku to projekt, w którym dzieci, seniorzy i młodzież spotkali się i wspólnie  stworzyli spektakl taneczny Albowiem życie jest. Osią przedstawienia jest troska o środowisko naturalne, wyrażona tańcem i emocjami. Koncepcja projektu zakładała wielopłaszczyznową edukację taneczną w różnych stylach tańca m.in. formy współczesne, taniec ludowy czy towarzyski – łącznie odbyło się ponad 90 godzin warsztatowych, w tym część przy akompaniamencie muzyki na żywo. W projekt  zaangażowanych było 14 zawodowych tancerzy z całej Polski, którzy uczyli różnych technik oraz wrażliwości artystycznej. Projekt jest ważny dla regionu pod względem artystycznym, ale również społecznym – spektakl jest wielopokoleniowy, weźmie w nim udział blisko 80 osób w różnym wieku.

Reżyseria i choreografia: Paweł Żołądek, Paulina Rewucka

Scenografia: Zbigniew Miernik

Partnerzy i uczestnicy: Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 i 3 w Suchedniowie, Samorządowa Szkoła Podstawowa w Ostojowie, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Suchedniowie, Zespół Szkół w Goździe, Zespół Szkolno-przedszkolny w Łącznie, Stowarzyszenie Grupa Inicjatywna POD PRĄD.

Przedstawienia dodatkowe odbędą się 1 i 2 grudnia o godzinie 18.00.

Projekt realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2018.

IMIT (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Suchedniów: Suchedniowski Ośrodek Kultury Kuźnica, ul. Bodzentyńska 18

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close