Świdnica/Myśl w ruchu 2017: „RUSZA_LAB!” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Świdnica/Myśl w ruchu 2017: „RUSZA_LAB!” – pokaz finałowy

Fot. Katarzyna Szugajew, Zachęta Narodowa Galeria Sztuki.

Wersja do druku

Udostępnij

Fundacja Performat wraz z uczniami III Liceum Ogólnokształcącego w Świdnicy zaprasza na finał RUSZA_LAB! – projektu edukacji tanecznej, 13 października (piątek) o godzinie 12:00 w auli III LO.

W trakcie wspólnej, kilkumiesięcznej pracy uczestnicy wraz z prowadzącymi wypróbowywali nnowacyjne i eksperymentalne (zupełnie jak w laboratorium!) metody pracy z ruchem – poprzez ciało, ale też słowo i śpiew, tekst, fotografię, film. Projekt odbywał się w ramach trzech bloków:laboratorium tanecznego, krytycznego i medialnego. 

W ramach LAB-u krytycznego odbywały się wykłady multimedialne z historii teatru tańca w Polsce i na świecie, oraz z elementów teorii i krytyki tańca (prowadzenie: Anna Duda, Alicja Müller, Karolina Wycisk).

W ramach LAB-u medialnego odbyły się warsztaty praktyczne z fotografii ruchu i tańca (Wiktor Bąkiewicz, Marcin Trzpiot), a także warsztaty filmowe (Artur Pilarczyk) i animacji poklatkowej (Marcin Rosiński).

Zajęcia w ramach LAB-u tanecznego prowadzili:

– z improwizacji i wokalizacji ciała (Iga Załęczna, Karolina Micuła),
– z ruchu scenicznego, aktorstwa, pantomimy (Sara Celler-Jezierska, Piotr Soroka),
– performansu, technik tańca współczesnego (Irena Lipińska).

Finałowy pokaz pracy poprowadzi Magdalena Górnicka-Jottard, tancerka i choreografka, absolwentka Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii, pedagog na specjalizacjach tańca i pantomimy Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy (SKIBA) we Wrocławiu. Hasłem przewodnim pracy będzie labirynt, a jego skomplikowana forma – powodem do poszukiwania nowych rozwiązań ruchowych. Symbolika labiryntu jako miejsca strzegącego centrumstanie się punktem wyjścia do dalszej pracy nad tematami drogi/przeszkody/celu.

Dopuszczając wiele perspektyw analizowania tańca organizatorzy organizatorzy chcieli, aby dla uczestników stał on się możliwym polem badawczym, ale przede wszystkim – nowym obiektem fascynacji, niezależnie od indywidualnych umiejętności ruchowych, dotychczasowych przyzwyczajeń i wyobrażeń związanych z tańcem.

Idea, koordynacja: Karolina Wycisk

Świdnica, marzec–październik 2017

Projekt realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.

IMIT (miniaturka)

Partnerzy:

III Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie

Fundacja Ziemi Świdnickiej „SKSK”

Internetowy Magazyn „Teatralia”

Szczegóły: www.fundacjaperformat.com; info@fundacjaperformat.com

FB: https://www.facebook.com/pl.performat/?fref=ts&locale=pl_PL

Logo Fundacja Performat (miniaturka)

RUSZA_LAB! (Myśl w ruchu 2017) (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Świdnica: Aula III Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Kościelna 32.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close