Świdnica/TEATR POLSKA: Kolektyw Holobiont „_on_line__”

Zdjęcie: Świdnica/TEATR POLSKA: Kolektyw Holobiont „_on_line__”

fot. Jakub Wittchen dla Art Stations Foundation

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach programu Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego TEATR POLSKA odbędzie się pokaz spektaklu _on_line__ kolektywu Holobiont.

O spektaklu:

Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać dzięki tym różnym rodzajom ruchu?

_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać się twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.

choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)

kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska / Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska, Paweł Grala

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska

muzyka/collage: Józef Buchnajzer

oprawa graficzna: Michał Łuczak

zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen

produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk

partner projektu: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka

projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania

podziękowania dla Arno Stern i Segni Mossi collective

menadżerka: Karolina Wycisk / Performat Production

Od organizatorów:

Uwaga! W przestrzeń spektaklu wchodzimy bez butów, dlatego prosimy, żeby wszyscy widzowie mieli na stopach skarpetki. Pastele, których będziemy używać, zostawią ślady nie tylko na papierze, dlatego zachęcamy do zabrania ze sobą stroju na przebranie – najlepiej wygodnego i niekrępującego ruchów.

Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort widzów, spektakl _on_line__ został dostosowany do obowiązujących wytycznych dla organizatorów imprez kulturalnych i rozrywkowych w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2. Organizatorzy proszą o zabranie ze sobą maseczek oraz wcześniejsze przybycie na miejsce w celu dopełnienia formalności związanych z bezpiecznym udziałem w wydarzeniu. Każdy widz zobowiązany jest do przestrzegania aktualnych wytycznych Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego.

Kolektyw Holobiont tworzą performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka. Ich obszarem zainteresowań są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Wszystkie prace kolektywu opierają się na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuki. Artystki, obserwując twórcze i różnorodne zaangażowanie widzów, badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę. Na dziecięcej scenie tańca zadebiutowały spektaklem interaktywnym DOoKOŁA (2017, Art Stations Foundation, Poznań). Kolejne prace kolektywu to Księżycowo (2018, Teatr Ochoty, Warszawa), _on_line__ (2018, Art Stations Foundation, Poznań), Gdzie kształty mają szyje (2019, Centrum Sztuki Dziecka, Poznań). Ich spektakle były dotychczas prezentowane na najważniejszych festiwalach związanych ze sztuką dla dzieci w Polsce

***

Pokazy spektakli odbywają się w ramach programu TEATR POLSKA realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

www.teatrpolska.pl

www.facebook.com/TeatrPolska

www.artstationsfoundation5050.com

www.holobiont.pl

www.performat-production.com

TERAZ POLSKA 2020 logotyp (miniaturka) Instytut Teatralny logo (miniaturka) 

Art Stations Foundation logo fiolet (miniaturka)Fundacja Performat logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Świdnica: Świdnicki Ośrodek Kultury, Rynek 43

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close