Świnoujście: Festiwal Szalone Lato Tańca – Dance Yourself

Zdjęcie: Świnoujście: Festiwal Szalone Lato Tańca – Dance Yourself

Źródło fot. Instytut Optyki, Orsay.

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 1 – 6 lipca 2013 roku, w Świnoujściu odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Szalone Lato Tańca – Dance Yourself. Ruszyła strona internetowa Festiwalu Szalone Lato Tańca – Dance Yourself dance.org.pl, na której dostępne są szczegółowe opisy, m.in.  festiwalu i warsztatów.  Za pośrednictwem strony odbywają się też zapisy on-line na warsztaty taneczno-choreograficzne. Organizatorem festiwalu jest ARTBALE Stowarzyszenie Rozwoju Edukacji Kulturalnej i Sztuki, Abakurs, Miejski Dom Kultury i Miasto Świnoujście.

W programie festiwalu znajdą się spotkania z gwiazdami baletu i sztuki tańca, pokazy tańca, warsztaty taneczno-choreograficzne z praktykami scenicznymi, spotkanie z filmem tańca oraz nocne spotkania z muzyką i tańcem, m.in.: Wieczór różnych kultur – prezentacje tańca od klasycznych pas, poprzez taniec współczesny, jazz, taniec brzucha, salsę, sambę, taniec cygański, hinduski aż po flamenco, tańce afrykańskie, taniec irlandzki czy break dance; Spotkania z artystami tańca, podczas których uczestnicy poznają kulisy artystycznego życia gości festiwalu, artystów tancerzy, choreografów, dowiedzą się, w jaki sposób taniec wpływa na ich codzienność; Wieczór z filmem tańca – spotkanie z ciekawymi propozycjami prezentującymi: film

tańca, zainspirowany lub poświęcony sztuce tańca, artystom tancerzom, zespołom lub fabule związanej z tańcem; Seminaria warsztatowe taneczno-choreograficzne – pięciodniowe spotkania i praca z tancerzami, pedagogami sztuki tańca i baletu; Świnoujście miastem tancerzy – pokaz sceniczny, na którym zaprezentują swoje taneczne umiejętności niezawodowi jeszcze tancerze – miłośnicy tańca, którzy podczas pięciodniowych seminariów warsztatowych taneczno-choreograficznych przygotowywali

się do występu przed publicznością; Nocne spotkania z muzyką i tańcem – spotkania dla uczestników warsztatów.

Organizatorzy informują, że dla uczestników, którzy opłacili już warsztaty, zostały przygotowane przez niezależne od nas ośrodki tańsze możliwości zakwaterowania w nadmorskim centrum Świnoujścia w Ośrodku Kempingowym „Relax” z domkami kempingowymi każdy z pełnym węzłem sanitarnym, lodówką albo TV oraz pole namiotowe dla przyjeżdzających z własnym namiotem oraz pokoje w Ośrodku „Sobótka”. Możliwość tańszego rezerwowania dla uczestników gwarantowana tylko do 15 maja 2013 roku na hasło „warsztaty tańca” lub „festiwal tańca” w Świnoujściu.

Program festiwalu do pobrania

1. Ośrodek Kempingowy „Relax”
72-600 Świnoujście
ul. Słowackiego 1

camping-relax.com.pl
tel. /fax: 91 321 39 12
e-mail: relax@osir.uznam.net.pl

2. Ośrodek Wypoczynkowo-Sanatoryjny SOBÓTKA
72-600 Świnoujście
ul Sienkiewicza 13

sobotka.uznam.net.pl

Recepcja/Rezerwacja
tel. (+48) (91) 321 38 01

Zainteresowanych prosimy o wcześniejszą rezerwację noclegów. Pełna oferta bazy noclegowej jest na stronie swinoujscie.pl w zakładce dla turysty – noclegi.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

ŚWINOUJŚCIE

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close