Szczecin: Atsushi Takenouchi „Ziarno emocji”

Zdjęcie: Szczecin: Atsushi Takenouchi „Ziarno emocji”

Atsushi Takenouchi na Alasce. Fot. Hiroko Komiya.

Wersja do druku

Udostępnij

Atsushi Takenouchi, słynny japoński tancerz butoh, bezpośredni uczeń Kazuo Ohno od 1986 roku tworzy swoje oryginalne autorskie spektakle oparte na poszukiwaniu związku pomiędzy organicznym, ekspresyjnym ruchem ciała, a przestrzenią, głosem, dźwiękiem. Niezwykła sprawność, zaskakująca estetyka ruchu, a jednocześnie zdolność ogromnej koncentracji i kumulacji energii powodują, że spektakle artysty są wyjątkowymi artystycznymi zdarzeniami, opartymi na idei rzeczywistego spotkania z miejscem i z publicznością. Atsushiemu na scenie towarzyszy Hiroko Komiya – artystka o niezwykłym głosie, budująca muzyczne improwizacje w oparciu o dźwięki natury.

Emocja porusza ciałem z wnętrza, z głębi.
Początek emocji jest niczym ziarno: istnieje na długo zanim ona sama dojrzeje, zanim się wyrazi. Rośnie w ciemności – nieskończenie – i czerpie ze źródła ludzkiej pamięci.

Choć dzisiejsze społeczeństwo uważa emocję za coś nieistotnego,
tylko wtedy, gdy jest ona szczera i spontaniczna, ciało może rozkołysać się naprawdę.
Jeśli tak nie jest, ciało po prostu eksploduje i powiększa istniejący chaos.

Bilety: 25/20 zł

Atsushi Takenouchi poprowadzi również 6 grudnia warsztaty tańca butoh w Filli Gminnego Ośrodka Kultury w Stolcu, w którym wezmą udział dzieci i młodzież z tej miejscowości.            

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Szczecin: Teatr Kana, Plac św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close