Szczecin/LIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”: Home Made Ensemble „Shall We Dance”

Zdjęcie: Szczecin/LIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”: Home Made Ensemble „Shall We Dance”

Shall We Dance, materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie zaprasza na spektakl Shall We Dance izraelskiego Home Made Ansamble w reżyserii i choreografii Abigail Rubin.

O spektaklu

Shall We Dance to ujmująca formalną prostotą, a zarazem poruszająca historia młodego mężczyzny – tancerza. Aithan Harrari ma oryginalny zawód: organizuje spotkania, podczas których wykonywane są izraelskie tańce folkowe. Chce zostać zauważony i doceniony, gdy więc zostaje poproszony, by pewnego wieczoru zastąpić dobrze znanego instruktora i stworzyć innowacyjną choreografię, postanawia skorzystać z nadarzającej się okazji, by wzmocnić swoją zawodową pozycję.

Aithan wita przybyłych, opowiada o swoich zawodowych doświadczeniach, tańcu, marzeniach. Momentami wciąga publiczność do akcji, zaprasza do zatańczenia razem z nim prostego układu. W trakcie zajęć mężczyzna wyjawia swoje doświadczenia z czasów, gdy jako młody mężczyzna odbywał służbę w IDF (Israel Defence Forces) − Siłach Obronnych Izraela.

Wieczór taneczny trwa w najlepsze i Aithan zaczyna już wyczuwać sukces. Jednak jego wspomnienia zdają się coraz bardziej przejmować nad nim kontrolę, przyćmiewają radość z tańca. W jego opowieści coraz częściej zaczynają pobrzmiewać ponure tony. Im dalej w przeszłość, tym wspomnienia stają się trudniejsze: przymusowa służba wojskowa, zakwaterowanie ze starszymi kolegami, przemoc, okrucieństwo, którego doświadczył. Aż wreszcie opowieść o tym, jak on sam przekazał zło – upokorzył Palestyńczyków, którzy próbowali przejść granicę, każąc im… tańczyć. Jego marzenie o tańcu stało się narzędziem krzywdy.

Spektakl będzie tłumaczony na język polski.

tekst, reżyseria, wykonanie: Yoav Bartel

reżyseria i choreografia: Abigail Rubin

koncepcja scenograficzna: Nadav Barne’a

konsultacje muzyczne: Yehezkel Raz

premiera: kwiecień 2010

Czas trwania: 60 minut

Bilety w cenie 45 zł do kupienia na platformie www.bilety.fm lub w Punkcie Obsługi Klienta bilety.fm w Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, Mały Dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej CIKiT).

Więcej o Przeglądzie na stronie www.kontrapunkt.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Szczecin: Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close