Szczecin/LIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”/Off Kontrapunkt: Atsushi Takenouchi „Embrace”

Zdjęcie: Szczecin/LIII Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”/Off Kontrapunkt: Atsushi Takenouchi „Embrace”

Na zdjęciu Atsushi Takenouchi, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie w ramach nurtu Off Kontrapunkt zaprasza na spektakl Embrace japońskiego tancerza i choreografa Atsushiego Takenouchiego, z muzyką na żywo w wykonaniu Hiroko Komiyi.

O spektaklu

Objąć mocno
Niczym mały embrion
Żadnego myślenia, ani jednej myśli, tylko głęboki oddech
Ze śmierci wyłania się życie,
Jak otwierający się kwiat
Życie: kwiat, co otwiera się na Wszechświat
Kwiat obejmuje Wszechświat
Obejmuje wszystko

Atsushi Takenouchi odkrył swój oryginalny styl tańca: jinen butoh (którego nazwa pochodzi od japońskich pól Jinen), podróżując w latach 1996−1999, odwiedzając japońskie wioski, szczątki zapomnianych buddyjskich świątyń i sanktuariów. W efekcie tych poszukiwań powstawały kolejne spektakle. Obecnie kolejny rok z rzędu realizuje ideę „tańca z miejscami“: odwiedził kilkanaście krajów, prowadząc warsztaty, realizując przedstawienia i duże międzynarodowe, plenerowe projekty artystyczne. Prowadzi własną szkołę tańca butoh w Pontederze (Włochy).

Hiroko Komiya tworzy zaś muzykę eksperymentalną, używając dźwięków wziętych z natury. Posługuje się m.in. kolekcją obiektów o magicznym brzmieniu, wśród których znajdziemy muszle, dzwonki, kołatki, grzechotki, cynowe naczynia, specjalnie dobrane tradycyjne instrumenty. Używa też z powodzeniem swojego własnego, organicznego głosu. W ten sposób buduje nieharmoniczne improwizacje muzyczne, sięgające archetypów kultury wschodu, stanowiące niezwykły akompaniament do spektakli, improwizacji i warsztatów.

choreografia, butoh: Atsushi Takenouchi

muzyka na żywo: Hiroko Komiya

czas trwania: 75 minut

Bilety w cenie 30 zł do kupienia na platformie www.bilety.fm lub w Punkcie Obsługi Klienta bilety.fm w Zamku Książąt Pomorskich, ul. Korsarzy 34, Mały Dziedziniec, wejście „I” (Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej CIKiT)

Więcej o Przeglądzie na stronie www.kontrapunkt.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Szczecin: Teatr Kana, Plac św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close