Szczecin/LIV Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”/OFF Kontrapunkt: Living Space Theatre „Kaj Dzias”

Zdjęcie: Szczecin/LIV Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt”/OFF Kontrapunkt: Living Space Theatre „Kaj Dzias”

Living Space Theatre "Kaj dzias", fot. Przemysław Sroka

Wersja do druku

Udostępnij

Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie, w ramach przeglądu OFF Kontrapunkt zaprasza na spektakl Kaj Dzias zespołu Living Space Theatre.

O spektaklu:

Podobno u Romów ciągle gra muzyka- nawet, gdy nie ma co jeść. Życie staje się wtedy znośniejsze. Spektakl teatru i tańca. Od czarów, obrzędów, muzyki, pieśni, tańca, podróży, po oszustwa, kradzieże i prześladowania. Opowieść z różnych perspektyw. Trochę magiczna i zarazem dosłowna. O Cyganach? O ludziach? Zapraszamy na spotkanie z dziwakami, obcymi, artystami… Chcemy zrozumieć coś o sobie patrząc na innych.

Ten barwny kolaż muzyki, pieśni i tańca jest dla widza niezwykłą szansą do poznania innego świata. Zadajemy sobie pytanie − czy Cyganie mieli określony cel podróży? I co z nami? Wędrówka, jako istotny motyw spektaklu, nie dotyczy wyłącznie Romów. Inspirując się taborami przemierzającymi świat w poszukiwaniu celu, badamy swoje pragnienia, obawy, niepewności, snując wizje osobistej i ogólnoludzkiej destynacji.

Obok perspektywy ukazania kultury romskiej – ich pieśni, tańca, języka, energii, poczucia wspólnoty, zespół porusza wątek hejtu i nietolerancji wobec mniejszości narodowych. Spektakl powstał w oparciu o konsultacje z cyganologiem Adamem Bartoszem z Muzeum Okręgowego w Tarnowie. Otrzymał nominację na najlepszy spektakl teatru offowego w konkursie „The Best OFF” 2018. W 2019 roku spektakl prezentowany będzie w kilku polskich miastach w ramach programu Polska Sieć Tańca 2019 oraz w miejscowości Płowdiw w Bułgarii w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2019.

Living Space Theatre to teatr założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Wydziału Aktorskiego. Określają się jako teatr nomadyczny – bez stałej siedziby i jednej przestrzeni działania, a także jako młodzi artyści podróżujący z miejsca na miejsce, bez zapuszczania korzeni na stałe. Główną formą ekspresji w spektaklach Living Space Theatre jest taniec i ruch jako niewerbalne formy komunikacji pozwalające przełamywać bariery kulturowe, etniczne i inne.

reżyseria: Kuba Margosiak
choreografia: Zespół
występują: Natalia Dinges, Anna Mikuła, Grzegorz Łabuda, Kuba Margosiak
muzyka: Iza Płachta/Monika Stańczyk (skrzypce), Kornel Uriasz (akordeon), Miłosz Potoczny(gitara)
scenografia i kostiumy: Magdalena Paw, Małgorzata Cichoń, Grzegorz Łabuda
aranżacja muzyczna: Marcin Słonina
pomoc techniczna: Paweł Urbanowicz

premiera: 30 marca 2017

czas trwania: 60 min

Bilety do nabycia:

– w punkcie stacjonarnym Biletów.fm (Mały Dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich, przy Centrum Informacji Turystycznej, wejście ‚I”), pon.-pt. w godz. 10.00-18.00,

– elektronicznie, za pośrednictwem platformy Bilety.fm.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Szczecin: Pałac Młodzieży Pomorskie Centrum Edukacji, aleja Piastów 7

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close