Szczecin/Myśl w ruchu 2017: „Poruszyć siebie” – pokaz finałowy

Zdjęcie: Szczecin/Myśl w ruchu 2017: „Poruszyć siebie” – pokaz finałowy

Fot. Oczajdusza - Michał Wojtarowicz.

Wersja do druku

Udostępnij

Trwający od trzech miesięcy projekt edukacji tanecznej Poruszyć siebie, realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017, dobiega końca. Grupa odważnych (młodych) chłopców – wychowanków Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku co tydzień mierzyła się z szerokim wachlarzem praktycznych warsztatów: od parkouru i break dance’u, poprzez taniec kreatywny, improwizację kontaktową po zajęcia z muzyką na żywo czy też te poświęcone komunikacji niewerbalnej. Uczestnicy mieli również okazję odwiedzić Operę na Zamku, Teatr Kana w Szczecinie oraz obejrzeć spektakle taneczne czy różnorodne materiały nawiązujące do historii i rozwoju tańca.

Założeniem i celem projektu był rozwój kreatywnego, niezależnego myślenia oraz edukacja poprzez ciało, ruch i improwizację, a jego finał  odbędzie się w przestrzeni Czarnej Sali Akademii Sztuki w Szczecinie.

Otwarty pokaz warsztatowy będzie nawiązaniem do wspólnego procesu oraz pretekstem do dyskusji na temat tworzenia uniwersalnych przestrzeni ekspresji i rozwoju dostępnych dla każdego bez względu na miejsce zamieszkania czy status społeczny.

 

Pokaz warsztatowy

Koncepcja i przygotowanie: Katarzyna Sitarz, Paweł Klimek

Muzyka na żywo: Christo Krzysztof Radew

uczestnicy: wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Ryszewku

Fotografia: Michał Wojtarowicz

Kuratorką projektu Poruszyć siebie jest choreografka i performerka Katarzyna Sitarz, a autorskie warsztaty w jego ramach poprowadzili: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Aleksandra Nykowska,  Christo Krzysztof Radew, Jakub Adamowski, Kaya Kołodziejczyk, Mariusz Marciniak, Paweł Klimek oraz Katarzyna Sitarz.

Poruszyć siebie (miniaturka)

Partnerzy: Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku, Akademia Sztuki w Szczecinie, Kooperatywa Łaźnia.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Ryszewku (miniaturka) Akademia Sztuki (miniaturka) Kooperatywa Łaźnia (miniaturka)

Projekt Poruszyć siebie realizowany jest przez Fundację Witryna Kultury we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu 2017.

IMIT (miniaturka)Fundacja Witryna Kultury (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:15

Szczecin: Akademia Sztuki, Czarna Sala, pl. Orła Białego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close