Szczecin: Opera na Zamku w Szczecinie „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – musical dla dzieci

Zdjęcie: Szczecin: Opera na Zamku w Szczecinie „O krasnoludkach i sierotce Marysi” – musical dla dzieci

fot. W. Piątek © Opera na Zamku w Szczecinie

Wersja do druku

Udostępnij

Opera na Zamku w Szczecinie zaprasza na musical dla dzieci w wieku 5-10 lat O krasnoludkach i sierotce Marysi, na motywach baśni Marii Konopnickiej.

„Czy to bajka, czy nie bajka? Myślcie sobie, jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam: krasnoludki są na świecie” – pisała Maria Konopnicka. Na motywach jej baśni powstał spektakl muzyczny dla najmłodszych, pełen tańca i piosenek. Wraz z tytułową Marysią i krasnoludkami dzieci przeniosą się w świat bajki z morałem, w której triumfuje pracowitość i siła przyjaźni. Roztańczony i rozśpiewany spektakl, w którym baśniowy świat przeniesie się daleko poza granice sceny. Opowieść o tym, że dobre uczynki wracają do nas wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Do Kryształowej Groty, lisiej nory i na spotkanie z Królową Tatrą zabiorą młodych widzów roztańczone i rozśpiewane krasnoludki, które pomagają ludziom dobrym i szlachetnym. Pokażą też, że pracowitość i zgodne działanie w grupie pozwalają przenosić góry. Czy krasnoludkom uda się pokonać sprytnego złego Lisa i pomóc sierotce Marysi? Jaki sposób znajdą na leniwego Skrobka?

Reżyseria: Wiesław Łągiewka

Kierownictwo muzyczne, dyrygent: Małgorzata Bornowska

Choreografia: Grzegorz Kotek

Scenografia i kostiumy: Agata Tyszko

Chór i Orkiestra Opery na Zamku w Szczecinie

Czas trwania: 1 godz. 50 min (w tym jedna przerwa)

Ceny biletów: 25-55 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Szczecin: Opera na Zamku, ul. Korsarzy 34

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close