Szczecin/PERFOstacja: Magda Jędra „Les Pas Jaques” – performans

Zdjęcie: Szczecin/PERFOstacja: Magda Jędra „Les Pas Jaques” – performans

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Trafostacja Sztuki w Szczecinie zaprasza w ramach cyklu PERFOstacja na performans Magdy Jędry Les Pas Jaques.

O Les Pas Jaques:

Ruch i rytm jako pierwsze wyraźne metafory upływającego czasu stanowiły punk wyjścia do pracy nad spektaklem. Powstało solo, raczej nie śmieszne, inspirowane złudzeniem przyspieszającego czasu, uczuciem smutku, że ludzkie sprawy toczą się w swoistej entropii, że wszystko zdaje się być w porządku tylko przez chwilę spokojnej pewności. Cały wysiłek podejmowany, aby sprawy przyjęły pomyślny obrót, okazuje się często niepotrzebnym machaniem rękami – zdarzenia są nieprzewidywalne, a ich konsekwencje nieuchronne. Kolorowe śmieci, nowelizacje z „secondhandu”, trasy szybkiego ruchu, uśmiech marszałka – wszystko to kiedyś będzie można oglądać tylko na fotografiach.

PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

kuratorka: Emilia Orzechowska

Wstęp wolny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Szczecin: Trafostacja Sztuki, ul. Świętego Ducha 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close