Szczecin: Przemysław Błaszczak „Zapominanie ciała”– warsztaty

Zdjęcie: Szczecin: Przemysław Błaszczak „Zapominanie ciała”– warsztaty

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Ośrodek Teatralny KANA w Szczecinie zaprasza na warsztaty z Przemysławem Błaszczakiem z Teatru ZAR, które odbędą się w dniach 16-19 stycznia 2014 w Szczecinie. Plan: 16 i 17 stycznia od 17-21.00 (czwartek i piątek), 18 i 19 stycznia od 11-16.30 (sobota i niedziela). Koszt: 220 zł za 20 godzin, od osoby za cały kurs, brak możliwości wzięcia udziału w części kursu. Zapisy: janek@kana.art.pl lub telefonicznie 91 433 03 88.

Przemysław Błaszczak o warsztatach: Normy, społeczne konwenanse, maniery, zasady tworzą środowisko, w którym kształtuje się nasza fizyczność, relacja do ciała – „ciałopogląd”. W dużym stopniu to, jak chodzimy, biegamy tańczymy, dotykamy się i siebie nawzajem jest uwarunkowane kulturowo, choć zarazem tak głęboko zakorzenione w naszym wnętrzu, że łatwo przychodzi nam się z tym utożsamić, powiedzieć „taki jestem”. Nie pamiętamy lub może zdajemy się nie pamiętać, że od urodzenia poddani jesteśmy intensywnej edukacji, która właściwie nigdy się nie kończy, a nasze zachowanie jest sposobem wypełnienia ogólnie przyjętej normy. Warsztaty mają na celu zapomnienie ciała, jakim go znamy, by wsłuchać się w to istniejące tu i teraz, w relacji z samym sobą, przestrzenią, partnerem czy wreszcie grupą. Poprzez głęboką koncentrację w treningu indywidualnym oraz partnerskim będziemy odkrywać nowe sposoby percepcji i komunikacji, improwizacji polegającej na współ-działaniu, współ-tworzeniu, współ-istnieniu w procesie twórczym. Warsztat będzie miał charakter intensywnej pracy fizycznej.”

 

Przemysław Błaszczak– aktor, od 1995 roku związany z Instytutem im. Jerzego Grotowskiego. W latach 1996–1999 pracował w Teatrze Pieśń Kozła pod kierownictwem  Grzegorza Brala – brał udział w spektaklu Dytyramb. W latach 2002–2003 przygotował własny monodram Ecce homoOd roku 2004 aktor Teatru ZAR, zespołu teatralnego działającego przy Instytucie Grotowskiego. Uczestniczy w projekcie Ewangelie dzieciństwa (występuje w trzech częściach tryptyku: Ewangeliach dzieciństwa, Cesarskim cięciu oraz Anhellim). Obecnie zaangażowany w pracę nad nowym spektaklem Teatru ZAR Armine, SisterW 2012 roku brał udział w premierze Mauzera Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa. Od 2005 roku uprawia japońską sztukę walki aikido pod okiem sensei Piotra Masztalerza (5 dan), w 2011 roku pobierał nauki u Juby Noura Shihana (6 dan) w Baja California (Meksyk). Obecnie bierze udział w zajęciach przygotowujących do bycia nauczycielem aikido. W 2005 roku przebywał w Japonii na zaproszenie Toshiego Tsushitoriego, trenując pod jego okiem shintaido – japoński system prowadzący do integracji ciała i głosu poprzez trening oparty na tradycyjnym japońskim karate.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Szczecin: Ośrodek Teatralny KANA, pl. św.św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close