Szczecin/Tear Kana: Warsztaty z Imre Thormannem

Zdjęcie: Szczecin/Tear Kana: Warsztaty z Imre Thormannem

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana w Szczecinie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w dwudniowych warsztatach z mistrzem Noguchi Taiso i tańca butoh. Imre Thormann co kilka lat gości w Teatrze Kana, za każdym razem przywożąc jeszcze bardziej udoskonaloną technikę pracy z ciałem i wyobraźnią. Dzień po zakończeniu warsztatów, w niedzielę 19 lutego, organizatorzy zapraszają do obejrzenie kolejnej wersji spektaklu Enduring Freedom.

Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz, zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest „życiem”, „ciałem” i „umysłem”” jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy. 

Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie.

Michizo Noguchi, twórca Noguchi Taiso

Podczas swoich warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku. 

Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butoh) i Noguchi Michizo (twórcy Noguchi Taiso, japońskiej formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem.

Imre Thormann

Koszt: 150 zł / dwa dni

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim (z tłumaczeniem na polski)

Należy zabrać luźny strój do ćwiczeń fizycznych.

Zapisy i informacja o sposobie uiszczenia opłaty: paula@kana.art.pl

 

Link do filmu na YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=gaGh6vHDJC4

W ramach swojego pobytu w szczecińskiej Kanie, po zakończeniu warsztatów Imre Thormann pokaże również swój solowy spektakl Enduring Freedom (19 lutego).

Wiecej informacji

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 11:00

Szczecin: Teatr Kana, Plac św. Piotra i Pawła 4/5, w godz. 11.00-18.00 ((1h przerwy w godz. 14.00-15.00)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close