Szczecin/Teatr Kana: Anna Nowicka –„Fire is raging in your hair”

Zdjęcie: Szczecin/Teatr Kana: Anna Nowicka –„Fire is raging in your hair”

Zdjęcia i plakat: Rita Raczkowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Współczesny człowiek znajduje się w ciągłym ruchu: nieograniczony przestrzenią, czasem, przesuwa się swobodnie między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ten stan rozdarcia między „tu i teraz” oraz „nie-tutaj” i nigdy nieustającej aktywności stały się tematem spektaklu: fire is raging in your hair (pożar szalejący w twoich włosach). Projekt prezentujący zwycięzców festiwalu 100° Berlin.OFFenes Berlin oznacza „otwarty/OFFowy Berlin” i pozwala przekonać się, czym żyje pełna humoru i wyobraźni stolica współczesnej sztuki niezależnej.


O spektaklu:


„You must concentrate upon and consecrate yourself wholly to each day, as though a fire were raging in your hair”
Taisen Deshimaru

Współczesny człowiek znajduje się w ciągłym ruchu: nieograniczony przestrzenią, czasem, przesuwa się swobodnie między rzeczywistością a światem wirtualnym. Ten stan rozdarcia między „tu i teraz” oraz „nie-tutaj” i nigdy nieustającej aktywności stały się tematem spektaklu: fire is raging in your hair (pożar szalejący w twoich włosach).

Jak się odnaleźć w nieustannym potoku bodźców i informacji?

Czy można znaleźć odpoczynek i zakorzenienie w niekończącym się ruchu?

Na podstawie krótkiego spaceru, który staje się jedynym stabilnym elementem przedstawienia (warunek sine qua non) stworzony jest ruch w spektaklu. Na podstawie dwóch podstawowych działań – ciała poruszającego się w czasoprzestrzeni i pracy ze skojarzeniami (wyobraźnią, snem i szamanizmem), autorki próbują zrozumieć, jak pomimo zaangażowania w ciągle zmieniającą się rzeczywistość, można zachować stabilność.

Anna Nowicka

Fire is raging in your hair(pożar szalejący w twoich włosach)

Pomysł i choreografia: Anna Nowicka
Kreacja i wykonanie: Weronika Pelczyńska
Muzyka: Klaus Janek
Światła: Sandra Blatterer
Pomoc Dramaturgiczna: Christiane Berger
Premiera: 14 stycznia 2012 Festiwal Tanztage Berlin 2012
Produkcja: Tanztage Berlin, przy wsparciu Art Stations Foundation, Poznań, Instytutu Polskiego w Berlinie i HZT, Berlin


Projekt realizowany jest we współpracy z Hebbel am Ufer i Sophiensaele, przy finansowym wsparciuFundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.Festiwal 100oorganizowany jest od 2003 r. na wszystkich scenach Hebbel am Ufer i Sophiensaele. Teatralny maraton, nazywany również „najgorętszym festiwalem w mieście”, prezentuje około 130 spektakli i performance’ów, co godzinę, przez 4 dni. Artyści, wybrani przez 5 zespołów jurorskich, stanowią młodą współczesną awangardę, bez skrępowania i przesadnej powagi eksplorującą kreatywne obrzeża sztuk performatywnych.KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Teatr Kana, Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5, 70-521 Szczecin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close