Szczecin/Teatr Kana/Scena Równoległa: Imre Thormann „Enduring Freedom”

Zdjęcie: Szczecin/Teatr Kana/Scena Równoległa:  Imre Thormann „Enduring Freedom”

„Enduring Freedom”. Fot. Serena Gargani/ Julián Vega Lavado.

Wersja do druku

Udostępnij

Enduring freedom (Trwała wolność) to solowy spektakl taneczny dla niewielkiej grupy widzów, rozgrywający się w bliskim (nieprzekraczanym w fizyczny sposób) kontakcie z publicznością. Doskonalona od kilku lat choreografia zmierza do osiągnięcia absolutnego minimum środków potrzebnych do stworzenia hipnotyzującego seansu ciała/umysłu. Imre Thormann (urodzony w Szwajcarii, mieszkający i nauczający we francuskim Molieres) w mistrzowski sposób dekonstruuje i powołuje do życia formy stwarzane przez nas w codziennym życiu. Używając silnego, fizycznego znaku ciała, ukazuje nam metaforę transformacji ludzkiego losu. Niczym w Lekcji anatomii doktora Tulpa oglądamy próbę analizy (tym razem nie tylko cielesnej) kondycji człowieka.

To opowieść o czasie, który wyłamując się z ciasnej przestrzeni konwencjonalnego bytu, przedostaje się do laboratorium trwałej, permanentnej wolności. Ciało ukazane w istocie swej egzystencji dzieli się na części i raz po raz definiuje się na nowo. Tożsamości rozpadają się pod naporem irracjonalnej logiki i przesypują niczym piasek między palcami. Pozostaje tylko sen, po przebudzeniu nieodwołalnie umykający świadomości.
Imre Thormann

Imre Thormann – tancerz, choreograf, niezwykła osobowość i wyjątkowy nauczyciel. Studiował różne sztuki walki (taekwondo, tai chi) oraz Technikę Alexandra. Przez 13 lat mieszkał w Tokio, gdzie uczestniczył w zajęciach Michizou Noguchi i tańca Butoh prowadzonych przez legendarnego Kazuo Ohno. Od 1993 roku występuje w spektaklach butoh w Japonii, Europie i USA. Obecnie mieszka, tańczy i naucza w Molieres (Francja).

Czas trwania: 50 minut
Spektakl dla osób 18+

Wstęp: 20/25 zł.

W ramach swojego pobytu w szczecińskiej Kanie, Imre Thormann poprowadzi również warsztaty (17-18 lutego 2017).

Więcej informacji

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Szczecin: Teatr Kana, Plac św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close