Szczecin/Trafostacja Sztuki w Szczecinie/PERFOstacja: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

Zdjęcie: Szczecin/Trafostacja Sztuki w Szczecinie/PERFOstacja: Tatiana Kamieniecka „Niebo”

fot. Martyna Iwańska

Wersja do druku

Udostępnij

Trafostacja Sztuki w Szczecinie zaprasza w ramach cyklu PERFOstacja na spektakl Tatiany Kamienieckiej Niebo, przygotowany we współpracy choreograficznej z Izą Szostak.

O spektaklu:

Jak wygląda niebo według ciebie? Ziemia to miejsce życia stworzeń, z których jedne ujarzmiają, a inne są ujarzmiane. W jaki sposób człowiek przegląda się w oczach ujarzmianego? Czy zwierzę przegląda się chętnie w oczach pewnego siebie homo sapiens?
Czy o takiej Ziemi marzyliśmy? Na której to, co cywilizowane zderza się z tym, co nieoswojone, budując relację pana i sługi?

Spektakl powstał z potrzeby dialogu, komunikacji i miłości. Jest próbą ujarzmienia przekłamań powstałych na styku relacji zwierzę – człowiek. Zadaje pytania w ramach różnic, dzielących zwierzęta i ludzi, ale przede wszystkim – w ramach łączących ich podobieństw. Jest podróżą w głąb nas samych, stęsknionych za utraconym rajem zwierzęcej niewinności. Spektakl stanowi próbę intymnego zbliżenia do zwierzęcia w człowieku, a jednocześnie – do czującej i wrażliwej istoty w zwierzęciu.

Koncept, choreografia i wykonanie: Tatiana Kamieniecka

Muzyka na żywo, instalacja dźwiękowa: Oleg Dziewanowski

Wideo: Kamila Chomicz

Tekst: Anna Elżbieta Kamieniecka

Konsultacja choreograficzna: Iza Szostak

Wstęp wolny

 

PERFOstacja to cykl spotkań skupiający się na współpracy z artystami performatywnymi, których praktyka artystyczna opiera się na eksplorowaniu ciała oraz jego dynamiki i ruchu. PERFOstacja to przestrzeń performansu, tańca i eksperymentu.

kuratorka cyklu: Emilia Orzechowska

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close