Szczecin: VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote pointy” 2014

Zdjęcie: Szczecin: VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote pointy” 2014

Fot. Robin Thomson.

Wersja do druku

Udostępnij

We wtorek, 8 kwietnia 2014 roku, rozpocznie się VII Międzynarodowy Konkurs Baletowy „Złote Pointy 2013” i jednocześnie XIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Baletowego „Najlepszy Absolwent Szkół Baletowych w Polsce 2014”. Występy będzie można obejrzeć w hali Opery na Zamku. Konkurs rozpocznie się spektaklem baletowym szczecińskiej Opery na Zamku Odcienie namiętności (o godz. 19), 9 kwietnia odbędzie się pierwszy dzień konkursowy, w tańcu klasycznym (o godz. 17), następnego dnia – konkurs z tańca współczesnego (o godz. 17), a na 11 kwietnia zaplanowano Międzynarodową Galę Gwiazd Baletu. W ostatnim dniu publiczność zobaczy laureatów konkursu, prezentację uczniów i absolwentów Warszawskiej Szkoły Baletowej w etiudzie klasycznej i współczesnej oraz duet gwiazd baletu – Jennifer Rivery Lary i Marcina Krajewskiego.

W tegorocznej edycji konkursu, oprócz 15 absolwentów polskich szkół baletowych, będzie okazja zobaczyć absolwentów z Pragi, Budapesztu, Berlina i Lwowa. Z kolei jedenastu uczniów ubiegać się będzie o stypendia artystyczne.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Szczecin: Hala Opery na Zamku, ul. Energetyków 40

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close