Warsztaty

Szczecin: Warsztaty butō i Noguchi Taiso z Imre Thormannem

Zdjęcie: Szczecin: Warsztaty butō i Noguchi Taiso z Imre Thormannem

Imre Thormann. Fot. Otto Muehlethaler.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana w Szczecinie ponownie zaprasza na warsztaty, które poprowadzi znany polskiej publiczności performer i tancerz butō, Imre Thormann. Artysta pochodzi ze Szwajcarii, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie.

 

O warsztatach

Podczas swoich warsztatów nie uczę żadnej ustalonej formy ani techniki, lecz przekazuję zasady kształtujące podstawy ruchu (spirala, fala, grawitacja, emocje, itp.). Skupiamy się na ruchu codziennym, takim jak stanie i chodzenie, lecz również na emocjonalnych formach wyrazu. Tworzymy punkt wyjścia do zamiany konwencjonalnych wzorów poruszania na świeże podejście, pozwalające nam poruszać się z większą łatwością. Warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów tańca i teatru, jak również dla amatorów w każdym wieku.

Moja praca opiera się na siedmioletnim treningu, jaki odbyłem w Tokio pod okiem Kazuo Ohno (mistrza butō) i Noguchi Michizo (wynalazcy Noguchi Taiso, japońskiej formy pracy z ciałem). Wykorzystuję także technikę Alexandra i moje własne doświadczenie jako tancerza żyjącego tańcem.

Imre Thormann

Materia, z jakiej składa się nasze ciało, jest niewątpliwie z tej Ziemi, uczestniczyła i doświadczała procesu stworzenia Ziemi. Nasze ciało zatem, żyjące tu i teraz, zawiera całą historię Ziemi. To, co nazywane jest „życiem”, „ciałem” i „umysłem” jest właśnie jednym z etapów przemian Ziemi. Nie istnieje absolutny standard dla wszystkich rzeczy.

Każdy standard powoływany jest do życia wewnątrz nas, na świeżo tu i teraz, za każdym razem, przez nasze relacje. Stawanie się świadomym tych relacji pozwala na rzeczywiste stanie się jednością z naturą, głębsze zrozumienie tego, jak działa umysł/ciało i uzmysłowienie sobie wagi włączenia procesów myślowych w fizyczne działanie.”

Michizo Noguchi, twórca Noguchi Taiso
 
Harmonogram

10 lutego  (piątek): godz. 18.00-21.00.
11 lutego  (sobota): godz. 10.00-17.00.
12 lutego  (niedziela): godz. 10.00-17.00.

27-29 kwietnia 2012.

Koszt: 180 zł za trzy dni.

Więcej informacji na stronie Teatru:
http://www.kana.art.pl/

Zapisy pod nr 91 433 03 88, e-mail: info@kana.art.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close