Szczecin/Weekend_100°: Collective ONE:THIRD „Fate of the Galaxies”

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100°: Collective ONE:THIRD „Fate of the Galaxies”

Fot. Arne Schmitt

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana zaprasza na trzydniowe prezentacje sztuk performatywnych WEEKEND_100°. Od kilku lat projekt promuje zwycięzców Festiwalu 100° Berlin.

Artyści Kolektywu ONE:THIRD łączą odmienne, efemeryczne kompozycje i choreografie z hipnotyzującą muzyką na żywo, by dać pełen obraz temu, w jaki sposób odnajdujemy się w tym wielkim świecie. Kolektyw składa się  z  grupy tancerzy, w skład  której wchodzą: Justyna Kalbarczyk, Edith Buttingsrud Pedersen, Annukka Hirvonen, Sarah Jegielka, Roberta Ricci i Stefania Petraka, oraz muzyk ­ Hannes Buder.

Co pewien czas galaktyki zbliżają się zbyt blisko do siebie. Obiekty o odmiennej filozofii zaczynają współdziałać, przyciągają się, zwalniają. Staramy się rozwikłać jedną z ich broni. Nie zderzają się, lecz latają blisko siebie. Krótka interakcja wprawia w ruch potężne zmiany. Wycofują się razem. Ich kształty się zmieniają. Rozbłyski towarzyszą powstawaniu nowych gwiazd, ale przez większość czasu nie dzieje się nic.

ONE:THIRD  eksploruje  przed  widzem  najbardziej  naturalne  formy ludzkiej komunikacji ­ to laboratorium prawdziwego życia. Jesteśmy grupą profesjonalnych tancerzy pochodzących z różnych miejsc, krajów i kultur. Przez swoją pracę chcemy dzielić się  tą  różnorodnością  i  wymieniać  się  efektami  naszych  poszukiwań  nad  indywidualnym ruchem  posiadającym  wspólny  język:  nagłą  kompozycję.  Staramy  się  słuchać  głosu instynktu, który prowadzi nas do połączenia z nami samymi oraz otaczającymi nas ludźmi. Każdy nowy kontekst kryje mnogość nowych konstelacji, wibracji i smaków życia. Momenty powstające z tych konstelacji ukazujemy przed widzem. Ruch jest katalizatorem dla dalszego ruchu.  Reagujemy  na siebie  organicznie,  absorbując  i  przekazując  energię.  To  połączenie rożnych ciał i tekstur jest tym co jednoczy grupę, pozostawiając przy tym naszą indywidualną różnorodność.

Wstęp na jedno wydarzenie: 10zł

karnet jednodniowy: 20 zł

karnet na wszystkie wydarzenia (3 dni): 40 zł;

rezerwacje i informacje: paula@kana.art.pl

Więcej informacji: www.kana.art.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Szczecin: Teatr Kana, Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close