Szczecin/Weekend_100°: Vera Piechulla „Ones in the Zero”

Zdjęcie: Szczecin/Weekend_100°: Vera Piechulla „Ones in the Zero”

Fot. Tim Fabian Bartel.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Kana zaprasza na trzydniowe prezentacje sztuk performatywnych WEEKEND_100°. Od kilku lat projekt promuje zwycięzców Festiwalu 100° Berlin.

Mała podróż do źródła rzeczy. Bądź przygotowany na wszystko, spodziewaj się niczego.

 

W tym performansie Vera Piechulla zaprasza publiczność do przyłączenia się do wyprawy po „nic”. Ale trudno jest otrzymać „nic”, tak długo jak myślisz o nim lub o jego nazywaniu, gdy nagle,  niespodziewanie  „nic”  zamienia  się  w  „coś”!  Może  będziemy  musieli  najpierw poradzić sobie z „czymś”, aby zrozumieć „nic”.

Sztuka nie jest o „niczym”, ale o jego poszukiwaniu. Poszukiwaniem pomiędzy dociekliwym umysłem i dziecięcą intuicją, niepewnością i zuchwalstwem, trzymaniem i odpuszczaniem.

Vera  Piechulla – studiowała  medycynę  i  pracowała  jako  lekarka,  zanim  zaangażowała  się  w taniec  i  sztuki  performatywne.  Jest  absolwentką  Intensywnego  Programu  Tanecznego  na Tanzfabrik Berlin oraz PEPCC (Programa de Estudo, Pesquisa e Criação Coreográfica) na Forum Tańca w Lizbonie.  W  jej  pracy  artystycznej  odkrywa  przestrzenie  niepewności  pomiędzy  wiedzą,  percepcją  i wyobraźnią.  W  2015  otrzymała  Nagrodę Jury  przyznaną  przez  instytucję  Ballhaus  Ost  na Festiwalu 100 Stopni w Berlinie i stypendium DanceWEB na ImPulsTanz w Wiedniu.  Vera stacjonuje  w  Berlinie,  łącząc  jej  życie  jako  lekarz  rodzinny,  nauczyciel  anatomii  i  twórca sztuki.

Wstęp na jedno wydarzenie: 10zł

karnet jednodniowy: 20 zł

karnet na wszystkie wydarzenia (3 dni): 40 zł;

rezerwacje i informacje: paula@kana.art.pl

Więcej informacji: www.kana.art.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 21:00

Szczecin: Teatr Kana, Pl. św. św. Piotra i Pawła 4/5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close